Jak się wyrobić i nie zwariować? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o ogarnianiu chaosu w życiu.

Przedświąteczny natłok obowiązków zna chyba każdy. W pracy koniec miesiąca i roku. W domu przygotowania do Wigilii, kupowanie i pakowanie prezentów. Jak sobie z tym wszystkim poradzić i przy okazji nie zwariować? Innymi słowy – jak skutecznie zarządzać czasem, zadaniami i własnymi emocjami? O to zapytam moich gości podczas najbliższego wydania „Człowieka 2.0″ na antenie TOK FM: dr Lidię Czarkowską, dyrektor Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i Marcina Kwiecińskiego, profesjonalnego doradcę metodycznego osiągania celów, blogera, autora projektu „Ogarnij Chaos”.

“Gdy wszystko się pali i wali, warto włączyć pauzę. Przez około 30 minut nie odbieramy telefonów ani nie odpisujemy na e-maile. Bierzemy czystą kartkę i wyrzucamy na nią wszystkie rzeczy zaśmiecające głowę” – radzi Marcin Kwieciński w artykule “Co zrobić, żeby się wyrobić?“. Z kolei dr Czarkowska w artykule „Zrozumieć złość” pisze: “Złość wybucha jak wulkan, a poprzedza ją poczucie bezsilności, braku wpływu, będące katalizatorem eksplozji. Dopóki mogę cokolwiek zrobić, dopóty nie tracę energii na wściekanie się. Tylko wówczas, kiedy mam poczucie, że nic się nie da zrobić – wybucham”.

Porozmawiamy zarówno o technologiach, które pomagają nam uporządkować trochę własne życie, jak i o reakcjach naszego umysłu, które wchodzą nam czasami w drogę. Oto lista aplikacji polecanych przez Marcina Kwiecińskiego:

Polecam też audycje archiwalne: o ćwiczeniach dla mózgu, wpływie diety na myślenie i koncentracji uwagi oraz książkę “Potęga checklisty” dr. Atula Gawande.

Nowego odcinka “Człowiek 2.0” możecie posłuchać 20 grudnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!