WTF! – Jak siedzieć przed komputerem? Sprawdzamy z ekspertem

Poprawna postura przed komputerem to jedno z wielu wyzwań współczesnego społeczeństwa pracującego w biurach lub z domu. Nasze krzesła mogą być najbardziej ergonomiczne i wygodne, a i tak będziemy narażeni na wynikające z tego choroby. Są jednak pewne zachowania, których możemy się wyzbyć, by zwiększyć nasz komfort przy długich godzinach z pracą. Na przykładzie naszych zachowań sprawdzamy, jak dobrze siedzieć, gdy jesteśmy przed komputerem.
WTF! – Jak siedzieć przed komputerem? Sprawdzamy z ekspertem

Też tak siedzisz przy biurku? Oto najczęstsze błędy

Jak prawidłowo siedzieć przed komputerem? To pytanie, na które szukamy odpowiedzi ze względu na towarzyszące nam choroby. Zespół cieśni nadgarstka, zwyrodnienie kręgosłupa, osłabienie mięśni korpusu – te przypadłości związane z pracą nie są niczym nowym, ale ich źródła przez lata uległy zmianie.

Zastanawialiśmy się nad tym, czy da się im zapobiec poprzez zmianę przyzwyczajeń. W końcu pracujemy z poziomu biurek, a tworzenie kolejnych artykułów wiąże się z siadaniem, nieraz na długie godziny, by wpisywać długie ciągi tekstu. Na szczęście nie musimy się już zastanawiać, bo z pomocą przyszedł specjalista. Patryk Wąsowski jest fizjoterapeutą w gabinecie Warszawskie Kręgi. Czy jednak nasze historie nie będą dla niego zbyt dużym wyzwaniem?

Czytaj też: Poznajcie WTF! – Wszystko o Technologiach by Focus!

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideo na kanale WTF! – Wszystko o Technologii by Focus! To nasz nowy projekt, w którym skupiamy się na merytorycznej opowieści o technologiach i wszystkim, co zmieniają w naszym świecie. Materiał o poprawnej pozycji przy komputerze jest fragmentem dwuczęściowej miniserii. Zasubskrybuj, by nie przegapić drugiego materiału oraz innych wideo, jakie już wkrótce przyszykujemy na kanał.

Aby zachęcić was do obejrzenia tego materiału, powiem jedynie, że wiele z mitów dotyczących ergonomicznych foteli czy pozycji przed biurkiem zdecydowanie obalamy. Z kolei w drugiej części poznacie odpowiedzi na to, jak radzić sobie z długą pracą przy biurku oraz dowiecie się między innymi czy ergonomiczne krzesła są warte waszej uwagi.