Jak uczyć mindfulness w Polsce?

W Polsce rosnąca świadomość korzyści, jakie płyną z praktyki uważności i redukcji stresu, skłania coraz więcej firm, szkół oraz placówek zdrowia do sięgnięcia po mindfulness.

Podczas gdy międzypartyjna grupa parlamentarna w Wielkiej Brytanii właśnie zgłosiła zalecenie (The Mindful UK Report), by przeszkolono ponad tysiąc nowych nauczycieli mindfulness, aby w kursach mogli wziąć udział wszyscy potrzebujący obywatele, w Polsce podobnych trenerów jest tylko pięćdziesięciu sześciu, a pracuje jedynie 50.

Niektórzy uczą MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) z przekonania, że w ten sposób zmieniają świat na lepszy. Inni dlatego, że mindfulness jest kluczowy w zmniejszeniu cierpienia osób żyjących z nawrotami depresji lub z chorobami psychosomatycznymi. Są też nauczyciele, którzy uważnością wspierają zabieganych, zestresowanych i zagubionych w odnalezieniu sensu życia. 

Jeszcze inni czują, że ich praca terapeutyczna lub zajęcia jogi są głębsze dzięki uważności. Kto ma rację? Wszyscy. I wielu innych, którzy uczą Mindfulness w szkołach, korporacjach, więzieniach i szpitalach na całym świecie, zmieniając jakość życia i zdrowia swoich uczestników. W Polsce rosnąca świadomość korzyści, jakie płyną z praktyki uważności i redukcji stresu, skłania coraz więcej firm, szkół oraz placówek zdrowia do sięgnięcia po mindfulness. Tymczasem czynnych nauczycieli MBSR w Polsce jest zbyt mało, by zaspokoić to zapotrzebowanie. 

Dlatego Polski Instytut Mindfulness w partnerstwie z europejskim Institute for Mindfulness-Based Approaches zachęcają terapeutów, coachów, pedagogów, psychologów, lekarzy i dziennikarzy z własną praktyką medytacyjną do udziału w półtorarocznym szkoleniu nauczycielskim. Szkolenie trwa od stycznia 2016 do maja 2017 i kończy się certyfikatem, który uprawnia do prowadzenia kursów MBSR w krajach UE i USA.

Seminaria prowadzą wykładowcy z wieloletnią praktyką z Niemiec, Holandii i z Polski. Zapewnione  jest tłumaczenie na język polski. Szkolenie składa się z sześciu seminariów, odosobnienia oraz mentoringu podczas kursu dyplomowego.

Aby rozpocząć proces rekrutacyjny, zgłoś swoje zainteresowanie przez www.polski-instytut.mindfulness.pl lub wysyłając maila na adres [email protected]. Zgłoszenia będą przyjmowane do 18 grudnia 2015.