Jak uniknąć kolejek podczas sezonowej zmiany opon? Propozycja dla wygodnych i nowoczesnych.

Jeszcze niedawno zakupy przez Internet były czymś bardzo rzadko spotykanym, obecnie rynek dostaw jest bardzo przyjazny zarówno dla przewoźnika, jak i odbiorcy. Zmianę można odczuć na praktycznie każdej płaszczyźnie życia, od zamawiania jedzenia po dostawy drogiego sprzętu elektronicznego.

Technologia odcisnęła swoje piętno nawet na tak nietypowym rynku jak opony. Współcześnie nie musimy objeżdżać kilkukrotnie miasta poszukując odpowiedniego sklepu, wulkanizatora i warsztatu. Wszystko można załatwić mobilnie za pomocą kilku prostych kliknięć. 

Wymiana opon bez kolejki? Okazuje się, że to możliwe.

Mimo że w Polsce nie ma obowiązku sezonowej wymiany opon, kierowcy są coraz bardziej świadomi, że dobrze dobrane opony do aktualnej pory roku poprawiają bezpieczeństwo jazdy i sprawiają, że czujemy się komfortowo nawet, gdy pogoda nie sprzyja.

Według niektórych źródeł nawet 94% Polaków dokonuje sezonowej zmiany opon, to bardzo duża część społeczeństwa.

Jakie są powody, dla których 6% kierowców nie decyduje się na zmianę oraz, co najbardziej przeszkadza tym, którzy to robią regularnie?

Zobacz, co możesz zrobić, aby zmiana opon była prosta, szybka i niedroga.

(za)Duży wybór?

Jeśli nie jesteś specjalistą z zakresu motoryzacji, a samochód służy Ci jedynie, aby dojeżdżać do pracy, to podjęcie decyzji, które opony będą najlepsze może być trudne. Bardzo bogata oferta rynku ogumienia jest niewątpliwym plusem, jednak niektórych może przyprawić o solidny zawrót głowy. Producenci różnych klas mają obecnie bardzo rozbudowane oferty i dysponują asortymentem niemal do każdego auta.

Oprócz sprawdzenia podstawowych informacji (jak np. rozmiar opony Twojego samochodu), dobrze jest zorientować się czy producent auta nie sugeruje, jakie opony są najlepsze do używanego przez Ciebie modelu lub czy nie musisz zakupić opon z konkretną homologacją.

Jeśli zawęziłeś już grupę, ale nadal nie masz odpowiedniego kandydata czas sprawdzić informacje dostępne na portalach motoryzacyjnych lub forach. Porady lub opinie innych kierowców są często niedoceniane, a mogą być przydatne, zwłaszcza jeśli trafisz na wypowiedzi posiadacza auta takiego jak Twoje. Warto również zapoznać się z aktualnymi testami opon, które są publikowane przez czasopisma oraz organizacje motoryzacyjne.

 

Niezależne organizacje lub czasopisma motoryzacyjne przeprowadzają własne testy opon, które dotyczą różnych rozmiarów oraz typów opon. Podczas takiego przejazdu, warunki do złudzenia przypominają te, które kierowca może spotkać na drodze, w zależności oczywiście od tego jakie opony są aktualnie poddawane testom: letnie, zimowe czy całoroczne. Publikacje wyników takich pomiarów stanowią kolejne źródło informacji na temat ogumienia.

 

Ceny

Między najtańszymi a najdroższymi oponami, w tym samym rozmiarze, może być nawet 300 zł różnicy. Przy zakupie całego kompletu ma to dość duże znaczenie. Warto sprawdzić jak kształtują się ceny tych samych produktów u różnych dostawców oraz zorientować się jak wygląda obsługa klienta w wybranym punkcie. W podjęciu ostatecznej decyzji mogą pomóc specjaliści z branży motoryzacyjnej lub obsługa sklepu.

Jeśli za oknem widać pierwsze opady śniegu lub wiosenne roztopy chcemy, zmienić opony jak najszybciej wtedy warto wiedzieć, jaki jest średni czas dostawy przesyłki.  Obecnie liderzy rynku oponiarskiego potrafią dostarczyć Ci opony już w 24h.

 

Nie czekaj w kolejce! Kup opony z dostawą do warsztatu i umów termin wymiany.

Kolejnym punktem obowiązkowym jest zmiana opon, aby jeździć bezpiecznie i komfortowo – w końcu to było naszym celem od samego początku.

Średnie ceny za wymianę opon wahają się od 50 do nawet 120 zł w zależności od typu auta oraz usługi. Aby nie przepłacać, warto wyszukać takich sprzedawców opon, którzy oferują dodatkowe usługi lub ułatwiają dotarcie do warsztatu.

Niektóre punkty, zwłaszcza w gorącym okresie, przeżywają prawdziwe oblężenie i czas oczekiwania na wymianę może wynosić nawet do kilku godzin.

Dostawcą opon, który współpracuje z największą liczbą warsztatów w Polsce jest Oponeo.pl, które oferuje opony w dobrych cenach oraz dodatkowe ułatwienia pozwalające zaoszczędzić Twój czas. Kupując  komplet  opon  przez  portal  Oponeo.pl możesz wybrać opcję dostawy do jednego z blisko tysiąca serwisów samochodowych, a podczas składania zamówienia umówić dokładny dzień i godzinę wymiany opon.

Jak działa usługa?

Na stronie Oponeo.pl szybko znajdziesz najlepsze dla Ciebie opony i wybierzesz opcję dostawy z montażem. Co ważne zapłacisz tylko za opony i usługę – dostawa do serwisu i umówienie wizyty są całkowicie bezpłatne. Ceny montażu w serwisach partnerskich Oponeo są specjalnie wynegocjowane, aby zapewnić klientom najatrakcyjniejsze warunki.

Warsztaty i stacje, z którymi współpracuje Oponeo.pl, znajdziesz wpisując kod pocztowy, nazwę miejscowości lub podając dokładny adres. Zobaczysz wtedy punkty wymiany opon znajdujące się najbliżej Twojego domu. Termin oraz godzinę wizyty wybierzesz zaraz po złożeniu zamówienia, to pozwoli Ci uniknąć kolejek oraz zaoszczędzisz sporo czasu. Potwierdzenie zamówienia, które otrzymasz na adres e-mail, będzie zawierało również informację o umówionej wizycie. Zamiast czekać na kuriera z przesyłką możesz pojechać na umówioną godzinę pod wybrany adres i wrócić z nowymi oponami na kołach.

Jeśli złożysz zamówienie do godziny 14, termin montażu możesz umówić już następnego dnia po g. 16. Dodatkowym atutem jest to, że większość serwisów, z którymi współpracuje Oponeo.pl oferuje sezonowy depozyt opon. Oszczędzasz czas, pieniądze oraz miejsce w garażu.

Jest to formuła odpowiadająca na zapotrzebowanie nowoczesnego konsumenta, który ceni sobie jakość wybieranych produktów oraz chętnie wybiera dodatkowe usługi pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze.