Jak żyją cyfrowi nomadzi? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o współczesnych nomadach.

“Nasi przodkowie wędrowali w poszukiwaniu lepszego życia, zanim zapuścili korzenie i nauczyli się żyć w jednym miejscu. Historia zatacza koło, z tą różnicą, że dziś bezdomniejemy głównie na własne życzenie” – pisaliśmy w “Focusie” w 2009 r. Od tamtej pory trend zwany nowoczesnym nomadyzmem przybiera na sile. I choć badania wskazują, że przeprowadzka w nowe miejsce jest wydarzeniem bardzo stresującym, coraz więcej osób decyduje się na taki styl życia. Wpływają na to także nowe technologie. Coraz łatwiejszy i coraz szybszy dostęp do internetu oraz urządzenia mobilne sprzyjają pracy na odległość lub w podróży. Świadczy o tym m.in. raport “Wędrowcy”, przygotowany przez infuture hatalska foresight institute.

Czy w XXI wieku Homo sapiens znów stanie się gatunkiem wędrownym? I jakie są zalety bycia cyfrowym nomadą? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Aleksandra Trapp, szefowa działu badań infuture hatalska foresight institute oraz dr Karol Jachymek, kulturoznawca ze School of Ideas Uniwersytetu SWPS

Przy okazji polecam audycje archiwalne o poznawaniu konsumentów, technologiach mobilnych i pracy zdalnej.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 8 kwietnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!