Jak znaleźć pracę poprzez media społecznościowe? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o szukaniu pracy i rekrutacji w wersji 2.0.

Poszukiwania pracy coraz częściej przenoszą się dziś do internetu. To tam można zaprezentować swoje CV, znaleźć liczne oferty zatrudnienia i skutecznie szukać pracowników. Nadal jednak liczą się też „zwykłe” kontakty międzyludzkie, bo najskuteczniejsza rekrutacja to ta, która opiera się na rekomendacjach. Jak to wygląda dziś i co można zrobić, by znaleźć pracę poprzez media społecznościowe? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

Polecam ciekawą infografikę dotyczącą użytkowników LinkedIn, opracowaną na podstawie danych Gemiusa:

Gemius: kim są użytkownicy LinkedIn?

Przy okazji przypominam archiwalne audycje o kompetencjach cyfrowych na rynku pracy, pracy 2.0 i firmowych sieciach społecznościowych. Warto też przeczytać artykuły z magazynu “Coaching”: “W sieci (kontaktów)“, “Bez pracy, ale z kołaczami“, “Stwórz popyt na swoją pracę” i “Sprężyny kariery“.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 12 grudnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!