Jak zrobić kosmiczny projekt w szkole? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, jak w liceum można prowadzić projekt naukowy na wysokim poziomie.
Jak zrobić kosmiczny projekt w szkole? [AUDYCJA]

Polska szkoła kojarzy nam się często z nudnym i mało praktycznym procesem przyswajania wiedzy. Okazuje się jednak, że uczniowie potrafią zaplanować i wykonać zadziwiająco dojrzałe projekty. Przekonałem się o tym, biorąc udział w obradach jury konkursu “Projekt z klasą”. Nagrodzone przez nas przedsięwzięcia przemawiają do wyobraźni. Okazuje się bowiem, że grupa licealistów może np. wysłać sondę w górne warstwy ziemskiej atmosfery i przeprowadzić z jej pomocą eksperymenty naukowe.

Jak się zabrać do takiego przedsięwzięcia? Skąd wziąć na to pieniądze? O tym opowiedzą w studiu TOK FM moi goście z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni: Anna Rzepa, koordynatorka projektu 3-SAT oraz biorący w nim udział uczniowie, Aleksandra Rafalska i Kacper Jańczuk.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o finansowaniu projektów edukacyjnych, nauce programowania dla niepełnosprawnych, przyszłości edukacji, projektach społecznie zaangażowanych, nauce krytycznego myślenia, a także trailer projektu 3-SAT:

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 3 marca o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!