Okazuje się, że według przeprowadzonych pomiarów przeciętna długość penisa w stanie wzwodu to 13,12 cm, a w spoczynku - 9,16 cm.

Autorzy badania podkreślają, że rozmiar penisa jest kwestią, która budzi wielkie zainteresowanie kobiet i mężczyzn na całym świecie. Wiele osób popada z tego powodu w niepotrzebny stres i kompleksy. Swoimi badaniami chcieli rozwiać wszelkie wątpliwości, jakie wzbudza przeciętny rozmiar członka.

- Wierzymy, że nasze wyniki pozwolą lekarzom na całym świecie uspokoić swoich pacjentów i pokazać im, że długość ich penisów mieści się w normie - podsumował jeden z autorów badania, dr David Veale z King’s College London. - Dodatkowo chcemy wykorzystywać nasz wykres do badania rozdźwięku między faktycznym rozmiarem penisa, a tym, co na jego temat sądzą mężczyźni - dodał Veale.

Autorzy badania ponadto potwierdzili, że istnieje "niewielka" pozytywna korelacja między długością penisa w stanie wzwodu oraz wzrostem mężczyzny [Czytaj więcej: Rozmiar penisa ma znaczenie szczególnie u wysokich mężczyzn i tych, których sylwetka przypomina literę V]. Wyniki badań opublikowano w magazynie British Journal of Urology International.

Czytaj więcej: