Jaka suszarka do włosów jest najlepsza? Doradzamy, jak wybrać idealny sprzęt

Sklepowe półki niemal uginają się pod ciężarem najnowszych modeli, ale jaka suszarka do włosów jest najlepsza? Taka, która jest dopasowana do twoich potrzeb! Doradzamy, na co zwrócić uwagę, żeby wybrać tę jedyną spośród wszystkich dostępnych opcji.
Jaka suszarka do włosów jest najlepsza? Doradzamy, jak wybrać idealny sprzęt

Wbrew pozorom suszarki do włosów już dawno przestały służyć tylko do suszenia włosów. Teraz to zaawansowane urządzenia do stylizacji, dzięki którym możemy znacznie skrócić czas potrzebny na ułożenie wymarzonej fryzury. Profesjonalne suszarki chronią też nasze włosy przed przesuszeniem, elektryzowaniem, czy negatywnym wpływem warunków pogodowych.

Jaka suszarka do włosów? Postaw na sprawdzonego producenta

Jeszcze do niedawna suszarki do włosów od renomowanych producentów mogliśmy spotkać tylko w salonach fryzjerskich. Dziś każda i każdy z nas ma je na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu na dobre zagościły w domowych toaletkach.

Wybór profesjonalnego sprzętu to przede wszystkim gwarancja jakości i solidności, a przy tym możliwość przebierania w najróżniejszych funkcjonalnościach. Na przykład jeśli szukamy wielozadaniowego sprzętu, który posłuży nam przez lata, powinniśmy wybrać suszarkę z dyfuzorem i jonizacją.

Kluczowe przy wyborze odpowiedniej suszarki do włosów są też parametry takie jak: moc, siła i prędkość nawiewu oraz regulacja temperatury.

Suszarka do włosów naelektryzowanych i puszących się

W nowoczesnych suszarkach do włosów jonizacja właściwie jest już standardem. Technologia ta ma na celu redukowanie elektryzowania się włosów. Pozwala też nadać im gładkość, blask i elastyczność. Jonizacja nie tylko sprawia, że włosy wyglądają lepiej, ale też ułatwia stylizację i gwarantuje trwalszą fryzurę.

Jak to działa? Otóż zadaniem suszarek z jonizacją jest neutralizowanie powstających na włosach kationów (dodatnich ładunków elektrycznych) za pomocą jonów (ładunków ujemnych). Korzystnie działające jony są produkowane przez specjalny generator znajdujący się w suszarce i „wyrzucane” w kierunku włosów w trakcie suszenia.

Efekt jonizacji dodatkowo można wzmocnić dzięki połączeniu z zimnym nawiewem. Taki miks niweluje skutki uboczne suszenia i poprawia wygląd włosów. Więc jeśli twoje włosy lubią się puszyć i łatwo się elektryzują, znajdź model suszarki, który będzie posiadał te dwie opcje – zimny nawiew i jonizację.

Suszarka do włosów kręconych i falowanych

Chcesz zadbać o swoje fale i loki? Postaw na dyfuzor i suszarkę z wymiennymi końcówkami. Dyfuzor to rodzaj nakładki zakładanej na otwór wylotowy suszarki. Zazwyczaj jest to duże koło z licznymi wysokimi wypustkami, które podczas suszenia wkłada się pomiędzy włosy.

Ogólnie rzecz biorąc, dyfuzor ma za zadanie podkreślić naturalny skręt loków, ale musimy pamiętać, aby rodzaj końcówki dobrać do pożądanej fryzury. W przypadku lekkich, łagodnych fal lepiej sprawdzi się dyfuzor z dłuższymi wypustkami. A w przypadku drobnych loczków – z krótkimi. Przy suszarce do włosów z dyfuzorem warto zwrócić uwagę na jej moc i wybrać model o mocy co najmniej 1000 W.

U fanek loków, których włosy naturalnie nie kręcą się tak, jakby tego chciały, doskonale sprawdzi się suszarko-lokówka. Pozwala jednocześnie suszyć i stylizować włosy. I tu, podobnie jak wyżej, w zależności od średnicy głowicy naszej lokówko-suszarki możemy stworzyć romantyczne fale, loki albo skręty. Suszarko-lokówka przyda się też, jeśli będziemy chciały nadać włosom objętości. 

Suszarka do włosów na każdą kieszeń i podróż

Obok profesjonalnych modeli wciąż można znaleźć duży wybór małych suszarek do włosów, które sprawdzą się w każdych warunkach i które wcale nie odznaczają się gorszym działaniem. Na szczególną uwagę zasługują suszarki turystyczne – idealne dla tych, którzy często są w drodze.

Mała suszarka do włosów bez problemu zmieści się w walizce lub torbie, nie tylko w podróży, lecz także na basenie czy siłowni. W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują modele ze składaną rączką, które są poręczne, a zajmują minimum miejsca.


Tekst powstał we współpracy z Notino.pl.

Więcej:technologia