Każdy będzie chciał je mieć w tym roku. Najlepsze gadżety targów CES 2017

Co roku amerykańskie targi CES w Las Vegas skupiają na sobie uwagę całego świata. To właśnie w tym miejscu pokazywane są najnowsze zdobycze technologii oraz gadżety, które natychmiast stają się najbardziej poszukiwanymi na rynku.

1. Whill model M – Dostępność

To super-nowoczesny wózek inwalidzki. Z jednej strony jest nieduży, a jego prosty design nie rzuca się w oczy, tak jak w wypadku ciężkiej konstrukcji wielu obecnych wózków elektrycznych. Do tego jest wyposażony w napęd na 4 koła, który pozwala mu pokonywać nie tylko dziurawe miejskie ulice, ale także umożliwia dalsze wyprawy w teren niezabudowany. Jego twórcy chwalą się także wysokim zasięgiem pojazdu oraz geometrią dopasowaną do wąskich przejść i stołów, tak by móc nim dosłownie wjechać wszęsdzie. 

2. Amber Agriculture – Najlepszy start up

To rozwiązanie dla nowoczesnych rolników. Za pomocą połączonych bezprzewodowo czujników pozwala na kontrolę stanu zbiorów przechowywanych w silosach. Urządzenia monitorują składowane zbiory, a rolnik może na bieżąco sprawdzić wszystko na smartfonie by nie przegapić idealnego momentu na sprzedaż. 

3. Willow – Najlepszy cyfrowy produkt dla zdrowia oraz Najlepszy gadżet, który możesz nosić na sobie

To urządzenie to delikatna automatyczna pompa dla mam, które karmią swoje dzieci piersią. Specjalna konstrukcja urządzenia ma zapewnić komfort i jednocześnie higienę. Obwód, w którym znajduje się wypompowywane dla dziecka mleko jest kompletnie oddzielony od reszty mechanizmu i można od odłączyć i myć w normalnej zmywarce. Urządzenie jest nieduże i mieści się w torebce. 

4. Honda Riding Assist – Najlepsza technologia w pojazdach oraz Najlepsza innowacja

Ta fantastyczna technologia wygląda niczym z filmów science fiction – pomaga motocyklowi utrzymać pion i tym samym zwiększa bezpieczeństwo kierującego. A samodzielne stanie motocykla to także samodzielna jazda na każde zawołanie właściciela.

5. Dish Air Tv – Najlepsze kino domowe

Urządzenie to pozwala na odbiór filmów i programów telewizyjnych w jakości 4K. Aplikacje, które obsługuje to przede wszystkim Netflix, SlingTV i Google Play. Znajdujący się na pokładzie Bluetooth pozwala na kontrolę głosową, a dołączana do niego antena pozwala na włączenie odbieranych kanałów do listy SlingTV. 

6. Whirlpool Zera Food Recycler – Najlepszy gadżet AGD

Takie urządzenie to coś genialnego dla ludzie kochających rośliny, mających ogródki, albo mieszkających w wolnostojących domach – małe urządzenie, które w kuchni zajmie niewiele miejsca, przetwarza resztki jedzenia na przydatny i naturalny nawóz. 

7. Zenfone AR – Najlepsze urządzenie mobilne 

To pierwszy smartfon nastawiony na korzystanie z technologii VR oraz AR. Oparty został o współpracę z platformami AR Tango i VR Daydream. 

8. LG Oled W-Series Najlepszy produkt TV oraz Najlepszy z najlepszych

Zgrabny i ultra-cienki telewizor LG Oled z serii W ma tylko 2,5 mm głębokości. Odchudzono także kable prowadzące do eleganckich głośnikow w typie soundbar.

9. Razer Project Ariana – Najlepszy produkt w branży gier

Razer od lat zaskakuje gadżetami dla graczy – tym razem postanowił połączyć ideę projektora ze skanowaniem pomieszczeń. Efekt? Projekt Ariana ma skanować pomieszczenie w jakim znajduje się gracz i rzucać na jego otoczenie obraz tak by spotęgować jego wrażenie imersji – znajdowania się “wewnątrz” gry.  

10. Fisher-Price Stationary Bike – Najlepszy produkt w kategorii “najdziwniejsze”

To właściwie konsola do gry napędzana mięśniami dziecka. Producent chwali się, że gry na niej zawarte są edukacyjne i obok mięśni dziecko będzie rozwijać intelekt. Nie jest to najnowszy pomysł tej marki, połączenie rowerka z konsolą miało już kilka odsłon. Najnowsza łączy się bezprzewodowo z tabletami i telewizorami oferując gry korzystające ze znacznie lepszych możliwości graficznych obecnych urządzeń.

11. Lego Boost – Najlepszy gadżet sprzyjający twórcom

To fakt, jeśli chodzi o pobudzanie wyobraźni i kreatywności Lego od lat jest w ścisłej czołówce. Na CES zaprezentowało zestaw pozwalający stworzyć robota, którego potem możemy kontrolować za pomocą zgrabnej aplikacji. Dla dzieci to idealne wprowadzenie w świat nauk ścisłych, podstaw inżynierii i programowania.

12. Dell XPS 13 2in1 – Najlepszy komputer

Składany laptop z ekranem dotykowym, który natychmiast może stać się tabletem. To rozwiązanie nie jest najnowsze, ale znacznie ciekawiej jest gdy sprawdzimy jego “osiągi” techniczne. Komputer jest ultracienki, nie posiada wiatraków, zachowuje przy tym łącza USB, wejście kart SD oraz klasyczne analogowe wejście słuchawkowe. Pod względem prędkości i wydajności procesora zostawia MacBooki w tyle ustępując tylko Lenovo Yoga i HP Spectre. Żywotność baterii przy tym jest całkiem spora – około 8 i pół godziny. Najtańsza wersja ma kosztować 999$.

13. Wyścigowy dron Uvify Drago – Najlepszy dron

Super szybki, doskonale zwrotny, designem przypominający samoloty niewykrywalne dla radarów. Dron Uvify Drago ma jeszcze jedną zaletę – bardzo dobrze pomyślany system połączeń poszczególnych części – dzięki czemu można je sprawnie wymieniać w razie uszkodzenia bez konieczności rozmontowywania całego urządzenia.