Kanał HISTORY zaprasza na nowy 10-odcinkowy serial “Łowcy Aligatorów”

W najbardziej odległym zakątku amerykańskiego południa, w samym sercu mokradeł Atchafalaya w stanie Luizjana znajduje się ukryty świat, w którym przyroda rządzi, a człowiek musi się przed nią bronić. Żyje tam mała grupa mieszkańców o nazwie Kajunowie, będących potomkami francuskich uciekinierów z Kanady. To oni są bohaterami nowego dziesięcioodcinkowego serialu kanału HISTORY™ – „Łowcy Aligatorów”, w którym ludzie walczą z bestiami.

Serial, którego premiera odbyła się w czwartek 20 października o 21.00 śledzi losy mieszkańców mokradeł w najważniejszym dla nich okresie w roku, podczas sezonu polowań na aligatory, który trwa przez cały wrzesień. W tym okresie łowcy aligatorów mogą niekiedy zarobić nawet połowę swoich rocznych dochodów. Ryzyko jest jednak niezwykle wysokie.  

Niektóre aligatory osiągają nawet 4 metry długości i ważą ponad 400 kilogramów. Bez nadzoru mogłyby stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego. Dlatego w Luizjanie wprowadzono 30-dniowy okres polowań, który co roku rozpoczyna się w pierwszą środę września i mogą w nim uczestniczyć licencjonowani myśliwi.

HISTORY śledzi losy mieszkańców mokradeł podczas obfitującego w upadki i wzloty sezonu łowieckiego. Praca w tym okresie jest wyczerpująca, a napięcie często prowadzi do kłótni i sporów między łowcami, którzy ścigają się z czasem, próbując złapać jak najwięcej aligatorów, zanim zakończy się sezon.

Polowanie na aligatora wymaga nie lada odwagi, a bohaterowie serialu „Łowcy Aligatorów” są znani ze swoich niekonwencjonalnych zachowań. Próbując odnaleźć gigantycznego ojca ludożerczych krokodyli znanego jako Potwór z Loch Ness, czy wkraczając na tereny łowieckie w poszukiwaniu nowych zdobyczy, łowcy muszą być przygotowani do podjęcia olbrzymiego ryzyka, które nieodłącznie towarzyszy tym polowaniom.

Serial „Łowcy Aligatorów” to historia o duchu amerykańskim oraz o rozpaczliwej próbie obrony zanikającego stylu życia przed wpływami świata współczesnego.

Więcej:News