Kiedy kobiety najczęściej zdradzają? Naukowcom udało się uchwycić „ten” moment

Kobieca niewierność na celowniku. Badacze postanowili sprawdzić, kiedy panie pozostające w stałych związkach najczęściej dopuszczają się zdrady.
Kiedy kobiety najczęściej zdradzają? Naukowcom udało się uchwycić „ten” moment

„I ślubuję ci miłość, wierność…”. Zdrada to najmniej dopuszczany do świadomości scenariusz, a jednak się zdarza i to całkiem często – również wśród kobiet.

Naukowcy z Izraela postanowili sprawdzić, kiedy kobiety pozostające w wieloletnich związkach najczęściej są skłonne zdradzić partnera. Przeprowadzili badanie wśród 423 osób, które zapytali m.in. o to, co powstrzymuje je przed zdradą i czy byłyby skłonne pójść do łóżka z inną osobą, gdyby nadarzyła się ku temu okazja.

Zdaniem ankietowanych najbardziej pomagają zachować wierność wymogi moralne i lęk przed samotnością. Jak pokazały statystyki, przychodzi taki moment, gdy odporność na pokusy wydaje się… mniejsza.

Naukowcy zauważyli następującą prawidłowość: do zdrady ze strony kobiety dochodzi najczęściej między 6 a 10 rokiem pozostawania w związku. W przypadku mężczyzn dużo trudniej było znaleźć zależność między czasem trwania relacji a niewiernością. Jedyne co potwierdziły statystyki opublikowane w  The Journal of Sex Research to fakt, że prawdopodobieństwo zdrady przez mężczyznę jest największe po 11 roku bycia w związku.

Badania wydają się dowodzić słuszności kontrowersyjnej „siedmioletniej teorii związków”, zgodnie z którą większość relacji partnerskich zaczyna się nieubłaganie rozpadać po 7 latach. Wyniki mają też swoje odzwierciedlenie w najnowszych danych, zgodnie z którymi średni czas trwania małżeństw waha się od 8,9 do 12,2 lat*.

Uspokajamy – reguły uwielbiają wyjątki.

 

*dane dotyczą Wielkiej Brytanii

Źródło: www.independent.co.uk