“Klasa ze snów” coraz bliżej finału

A jest o co walczyć! Najlepsze prace zostaną nagrodzone czterema zestawami multimedialnymi NOBO, które umożliwiają wizualizację przekazywanej wiedzy, czyniąc tym samym lekcje bardziej atrakcyjnymi. Na autorów prac czekają także nagrody indywidualne. Każda szkoła może wystawić do konkursu tylko jedną pracę, przygotowaną indywidualnie lub grupowo. Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony formularz, który można pobrać ze strony www.klasazesnow.pl. Na efekty pracy uczniów czekamy do 31 grudnia 2010 roku.

Już tylko kilkanaście dni zostało na zaprezentowanie swojej wizji klasy ze snów za 100 lat (www.klasazesnow.pl) – termin upływa 31 grudnia 2010 r. Jak będą wyglądały klasy w przyszłości? A może należy się zastanowić, czy w ogóle będziemy uczyć się w klasach? Czy przyszłościowe lekcje będą choć trochę przypominać te dzisiejsze? Na te i inne pytania odpowiedzi szukają uczniowie wszystkich szkół w Polsce.

Czym zaskoczą nas uczniowie w tym roku? Poprzednie edycje pokazały, że wyobraźnia uczniów nie ma żadnych ograniczeń. Tym bardziej, że tegoroczne prace oprócz plastycznego ujęcia tematu, mają również płaszczyznę werbalną. Komiks to dodatkowe wyzwanie, zastanawialiśmy się bowiem o czym na lekcjach będą rozmawiać uczniowie za 100 lat? Już niedługo się o tym przekonamy! Liczymy na wiele zaskakujących i kreatywnych propozycji – mówi Katarzyna Repeta przedstawicielka marki NOBO, organizatora konkursu.

Więcej:News