Klawiatura z emotikonów

Emotikony, a więc tzw. buźki wyrażające emocje użytkownika Internetu, cieszą się coraz większą popularnością, a fantazja w ich projektowaniu przekracza wszelkie granice. Aby ułatwić korzystanie z najczęściej występujących emotikonów, włoscy projektanci stworzyli „emotikonową” klawiaturę.

Zaprojektowana przez nich „Bajca”, którą można podłączyć do komputera za pomocą zwykłego USB, umożliwi wyrażanie swoich uczuć w sieci w sposób szybszy i wygodniejszy. Nie trzeba już będzie pamiętać o dwukropkach czy nawiasach i tracić czas na zastanawianie się, jak wyrazić nastrój, żeby zostać właściwie zrozumianym przez odbiorcę. Wystarczy nabyć „Bajcę”, a buźki powstaną za jednym naciśnięciem właściwego klawisza. 

Nowa klawiatura została zaprojektowana pod hasłem „Nowe komunikacje emocjonalne”. Wszystkich uczuć, jakie można wyrazić za pomocą Bajca jest 16 – tyle bowiem klawiszy mamy do dyspozycji. Projektanci pomyśleli ponadto o innych możliwościach zastosowania klawiatury. Oddzielne buźki można wyciągać z obudowy za pomocą specjalnego narzędzia i tworzyć z nich kreatywną biżuterię – bransoletkę czy naszyjnik, które na swój sposób również wyrażają emocje właściciela – tym razem w realnej, a nie wirtualnej rzeczywistości.  
Do dyspozycji mamy buźki dwóch rodzajów: czarno-żółte i kolorowe. W komplecie znajduje się pęseta do ich wyciągania z klawiatury, a w ramach akcesoriów można dokupić inne elementy niezbędne do tworzenia biżuterii, np. sznureczki, na które będziemy nanizywać emotikony.

Nowatorskiej klawiatury w sklepach na razie jeszcze nie ma, nie wiadomo również, jaka będzie jej cena. Produkcją zajmie się wkrótce włoska firma Progind. JSL

Źródło: www.bajca.com