Klub Focusa zaprasza na spotkanie z Konradem T. Lewandowskim

Miesięcznik Focus i empik Junior zapraszają na spotkanie z udziałem Konrada T. Lewandowskiego – pisarza i filozofa, autora powieści kryminalnych, fantasy i science fiction. Gość opowie o swojej najnowszej książce Anioły muszą odejść, która ukazała się w kwietniu br. nakładem wydawnictwa G+J Książki.

Spotkanie:

Data: 22 września (czwartek)
Godzina: 18:00
Miejsce: empik Junior ul. Marszałkowska 116/122 (1. piętro), Warszawa
Spotkanie Klubu focusa poprowadzi Michał Elmerych z redakcji miesięcznika Focus Historia

Opis książki Anioły muszą odejść:

Powieść współczesna. W realia Warszawy XXI wieku wdziera się konflikt w świecie nadprzyrodzonym. Czwórka ekscentrycznych warszawskich aniołów z różnych epok, z czego jeden marksista-ateista, usiłuje odwrócić klątwę wiszącą nad stolicą Polski od 1526 roku. Wrogowie są od nich znacznie silniejsi, ale to jeszcze nic wobec faktu, że jedynym sposobem powstrzymania demonów jest spełniona miłość księdza redemptorysty i dresiary. Pan Bóg jest oczywiście wszechmogący, ale nie wiadomo czy wystarczy Mu poczucia humoru…
Lewandowski zebrał cały swój talent satyryczny, doświadczenie literackie oraz wiedzę filozoficzną i teologiczną by pół żartem, pół bardzo serio rozliczyć się z historią i teraźniejszością swojego rodzinnego miasta.

Informacja o autorze:

KONRAD TOMASZ LEWANDOWSKI – ur. 1966, mieszka w Warszawie. Pisarz i filozof. Autor powieści fantasy, science fiction, powieści kryminalnych i historyczno-przygodowych, publicysta, redaktor. Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz doktor filozofii po Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Autor kontrowersyjny, chodzący własnymi drogami, prowokator. Uznanie czytelników zdobył cyklem opowiadań o perypetiach dziennikarza Radosława Tomaszewskiego z brukowej gazety „Obleśne Nowinki” oraz cyklem fantasy o kotołaku Ksinie. Jest także autorem pięciu powieści kryminalnych z udziałem warszawskiego nadkomisarza Jerzego Drwęckiego. W 1995 roku za opowiadanie Noteka 2015 otrzymał Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, do której był sześciokrotnie nominowany. Konrad T. Lewandowski jest również autorem wielu opracowań na temat metafizyki. Kwintesencję tego zagadnienia zawiera książka Pochwała herezji. Pisywał do ok. 50 czasopism m.in. do „Warsaw Voice”, „Życia Warszawy”, „Przeglądu Technicznego”, „Skandali”, „Mówią Wieki”. Obecnie współpracuje z czasopismami kulturalnymi „Lampa” i „Czas fantastyki”.

Więcej:News