Kobiety i dziewczyny w branży technologicznej [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o wspieraniu kobiet i dziewczyn w branży technologicznej.

Wydawać by się mogło, że w 2017 r. kwestie wyrównania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy nie powinny już budzić kontrowersji. A mimo to niedawno pewien europoseł dowodził, jakoby płeć piękna była mniej inteligentna i dlatego powinna mniej zarabiać. Jak widać inicjatywy równościowe, choć promowane od lat, nie do wszystkich jeszcze trafiły. Kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni, wciąż niewiele kobiet studiuje na kierunkach technicznych i pracuje w branży nowych technologii, np. jako programistki. Tymczasem w tej branży już brakuje pracowników i ten trend będzie się pogłębiał.

Na szczęście nie brakuje pomysłów na zachęcanie dziewczyn i kobiet do zainteresowania się naukami ścisłymi, informatyką i zawodami inżynierskimi. Opowie o nich mój gość w studiu TOK FM – dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni akcji “Dziewczyny na politechniki!“, dyrektor zarządzająca Fundacji Perspektywy.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o dziewczynach i kobietach w nowych technologiach, kobiecym mentoringu, wsparciu dla badaczek i inżynierek oraz kobiet w branży IT. A to wideo promujące kolejną edycję akcji “Dziewczyny na politechniki!”:

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 18 marca o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!