Kolejne spotkanie z cyklu “Horyzonty poznania SWPS”: Jak pracuje mózg

Zapraszamy kolejne spotkanie z cyklu „Horyzonty poznania SWPS“. Prof. Patricia A. Reuter-Loren będzie mówiła o zmianach zachodzących w starzejącym się mózgu. Wstęp wolny!

Nowe metody obrazowania pracy mózgu pozwalają nam coraz lepiej zrozumieć jego działanie, rozwój i nieuchronne starzenie się. Dzięki takim badaniom wiemy już, jak można dbać o nasze szare komórki (przeczytaj) albo jak należy je odżywiać, by służyły nam jak najdłużej (dowiedz się więcej). Naukowcy nadal jednak nie znają odpowiedzi na wiele pytań dotyczących starzenia się mózgu. Co tak naprawdę dzieje się wtedy naszej głowie? Jakim zmianom wraz z upływem lat podlegają jego struktura i funkcje? Czy mamy wpływ na tempo zachodzących zmian? Jeśli też was to ciekawi, zapraszamy na wykład „Aging Mind and Brain: Insights from Brain Imaging”. Wygłosi go prof. Patricia A. Reuter-Lorenz z University of Michigan, która przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

To ciąg dalszy cyklu spotkań „Horyzonty poznania SWPS“, który łamie myślowe stereotypy, wypycha nasz umysł z utartych kolein, każe zastanowić się nad tym, co w nauce pewne, a co wymaga zbadania na nowo. Pomysłodawca cyklu, Wojciech Eichelberger, zachęca swoich gości: przyrodników i humanistów z Polski i zagranicy do dyskusji o ich badaniach i poglądach. Poglądach, które wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania. Cyklowi patronują „Focus”, Radio TOK FM i „Gazeta Wyborcza”, a współfinansowanie zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kiedy: 14 grudnia 2012 r. o godz. 18.00

Gdzie: aula 214 im. prof. Tadeusza Tomaszewskiego, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (mapa, foursquare)

Więcej informacji: http://www.horyzontypoznania.pl

Więcej:naukaNews