Kolejne trzęsienie ziemi w Nepalu

Kolejne silne trzęsienie ziemi, tym razem o sile 7,4 stopnia w skali Richtera nawiedziło Nepal.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się między Katmandu a Mount Everest. Wstrząsy były odczuwalne także na terenie Chin i Indii, w tym m.in. w New Delhi. Według wstępnych doniesień zginęło 6 osób. Zamknięte jest lotnisko w Katmandu. 

To kolejne trzęsienie ziemi, do jakiego doszło w Nepalu w ciągu dwóch tygodni. W związku z pogarszającą się sytuacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej rozważa wysłanie następnej grupy ratowników do Nepalu. 

Poprzednie duże trzęsienie ziemi w Nepalu miało o wiele bardziej tragiczne skutki. Zginęło 8 tysięcy osób, a prawie 18 tysięcy zostało rannych.


Każdy z nas może włączyć się w pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Jak pomóc?

Polska Akcja Humanitarna uruchomiła zbiórkę pieniędzy na wparcie ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. W najbliższych dniach pracownicy PAH wyruszą do Nepalu, aby przeprowadzić rozpoznanie potrzeb i rozpocząć działania pomocowe.

• Wpłać dowolną kwotę na konto PAH: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem “Nepal“.

• Wpłać on – line. Wybierz cel darowizny “Nepal“.

• Możesz również dołączyć do Klubu PAH SOS, by regularnie wspierać działania PAH w krajach dotkniętych kryzysem humanitarnym.

PAH nie przyjmuje darów rzeczowych

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża uruchomił specjalny serwis internetowy, przy pomocy którego poszukiwane są osoby zaginione podczas trzęsienia ziemi w Nepalu: http://familylinks.icrc.org/nepal-earthquake/en/Pages/Home.aspx

Działania Czerwonego Krzyża w Nepalu można wesprzeć przekazując darowiznę poprzez stronę internetową https://www.ammado.com/community/154728/donate. Zebrane darowizny pieniężne Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca wykorzysta na pomoc poszkodowanym, współpracując bezpośrednio z Nepalskim Czerwonym Krzyżem.