Kolekcje największych muzeów historii naturalnej na Google Arts&Culture – dinozaury w VR!

Uruchomiony właśnie interaktywny projekt Natural History wykorzystuje najnowsze technologie, aby nadać nowe, wirtualne życie prehistorycznym zwierzętom i opowiedzieć fascynującą historię ewolucji naszej planety na przestrzeni miliardów lat.  Efektem współpracy Google z instytucjami przyrodniczymi z 15 krajów jest ponad sto interaktywnych opowieści złożonych z ponad 300 000 zdjęć, filmów i innych dokumentów.

Dzięki współpracy Google i 59 największych instytucji historii naturalnej z całego świata internauci mogą teraz stanąć oko w oko z gigantycznymi mieszkańcami parku jurajskiego i zobaczyć spektakularne kolekcje dostępne w jednym miejscu.

Dzięki wideo 360 stopni użytkownicy będą mogli stanąć oko w oko z dinozaurami i zobaczyć, jak żyły te zagadkowe zwierzęta. Panoramiczne zdjęcia Street View pozwalają swobodnie spacerować po ponad 50 muzeach i centrach natury z Brazylii, Japonii, Włoch, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Wystarczy kilka kliknięć, by zobaczyć m.in. znane i lubiane miejsca Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie i w Londynie czy Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej. Odwiedzający wirtualne kolekcje będą mogli śledzić ponad sto fascynujących opowieści związanych z dinozaurami, ale także poznać wiele gatunków roślin, zwierząt i owadów.

Miłośnicy dinozaurów będą mieli okazję zobaczyć również 30 niemal kompletnych szkieletów Iguanodonów z Królewskiego Muzeum Nauk Przyrodniczych Belgii, do którego ściągają turyści
z całego świata. Wśród wielu zbiorów można trafić także na zdjęcia rzadkich zwierząt i podziwiać je
w najmniejszych detalach, np. niesamowity kołnierz jaszczurki agamowatej, ostre kolce jeżozwierza afrykańskiego czy osadzone na długich szypułkach oczy muchówek.

Zdjęcia w gigapikselowej rozdzielczości umożliwiają dodatkowo obejrzenie skamieniałości ― niemal jak pod lupą. Internauci mogą również zobaczyć wiele ciekawych wywiadów z archeologami oraz poznać ich pracę od kuchni ― w sekcji wideo czeka na nich ponad 240 filmów.

Technologiczne innowacje pomagają pokazać magię legendarnych muzeów i dają każdemu szansę na ponowne poznanie historii i ewolucji naszej planety oraz środowiska w całym jego bogactwie. Uruchomiony dziś projekt g.co/naturalhistory jest dostępny za darmo w sieci, ale również mobilnie za pośrednictwem nowej aplikacji Google Arts&Culture na iOS i Android.  Wszystkie materiały 360 stopni można oglądać na YouTube.