Kolorowy czytnik e-booków

Już niedługo na sklepowych półkach w Japonii pojawi się pierwszy kolorowy czytnik elektronicznych książek firmy Fujitsu Frontech i Fujitsu Laboratories. Przenośny terminal z kolorowym papierem elektronicznym, który otrzymał nazwę FLEPia, zastąpi amatorom książek całą bibliotekę — zmieści w sobie około 5 tysięcy tradycyjnych papierowych tomów.

Wymiary FLEPii wydają się wygodne w użyciu: czytnik ma szerokość 158 mm, jest wysoki na 240 mm, a gruby na zaledwie 12,5 mm. Waga — 385 gramów. Ośmiocalowy ekran dotykowy czytnika o rozdzielczości XGA 1024 x 768 jest w stanie wyświetlić do 260 tysięcy kolorów. Elektroniczna książka wyposażona jest w łącze Bluetooth i WiFi. W celu przechowywania plików producenci zalecają korzystanie z kart pamięci o pojemności 4 GB.  

Czytnik wyposażony jest w system operacyjny Microsoft Windows CE 5.0. Akumulator litowo-polimerowy pozwala rozkoszować się nieprzerwanym czytaniem do 40 godzin. W tym czasie FLEPia jest w stanie wyświetlić 2400 stron z częstotliwością 1 strona na minutę, oraz 64 kolorów na każdej stronie. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie producenta pod względem kontrastu i jasności, a także pod względem szybkości odświeżania obrazu FLEPia pozostawia konkurentów daleko w tyle. W Japonii czytnik wejdzie do sprzedaży już 20 kwietnia, a do końca roku 2010 firma Fujitsu planuje sprzedać w tym kraju 50 tysięcy sztuk FLEPii. Przewidziana cena: około 1 tys. USD. JSL

źródło: www.frontech.fujitsu.com

Więcej:czytnikNews