Konferencja “Nauka jako remedium na dezinformację” pod patronatem Focus.pl

Już 25 kwietnia 2023 r., odbędzie się online bezpłatna konferencja naukowa “Nauka jako remedium na dezinformację”, która jest częścią projektu “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”. Focus.pl będzie patronem tego wydarzenia.
Konferencja “Nauka jako remedium na dezinformację” pod patronatem Focus.pl

Choroby zakaźne stanowią jedno z wielu wyzwań, z którymi mierzą się społeczeństwa na całym świecie. Szczepienia, stanowiące skuteczne narzędzie profilaktyki, stały się przedmiotem ataku, a naukowcy stali się obiektem hejtu. Budowanie zaufania do szczepień ochronnych jest procesem długotrwałym i wymagającym zaangażowania ze strony różnych grup społecznych. Wiele treści dostępnych w przestrzeni publicznej opartych jest na manipulacji informacyjnej, zorientowanej na wywołanie reakcji emocjonalnej i obniżeniu zaufania do medycyny.

Czytaj też: Konferencja “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego” pod patronatem Focus.pl

Jak dyskutować o zdrowiu? Co możemy zrobić by czuć się bezpieczni również w sieci? Czy nasze dane, w tym dane zdrowotne są chronione? Czy cyberbezpieczeństwo możemy odnosić również do zdrowia? Jak budować i rozwijać prawidłowe zachowania zdrowotne oraz umiejętność identyfikacji i krytycznej oceny nieprawd medycznych? Jakie są narzędzia wpływu społecznego i na co pozwalają? Co mówią najnowsze badania na ten temat? Jak rozmawiać z osobami, które wahają się w kwestiach szczepień? Jak budować odporność na dezinformację medyczną? Co zmieniać w procedurach, a co w konwersacjach z pacjentami i młodymi rodzicami, aby zwiększać prawdo-podobieństwo ich racjonalnych zachowań? Odpowiedzi na te pytania pojawią się podczas konferencji “Nauka jako remedium na dezinformację”.

Konferencja już 25 kwietnia od godziny 10:00

“Nauka jako remedium na dezinformację”, która jest częścią projektu “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego” jest kierowana do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tą tematyką.

Konferencja odbędzie się 25 kwietnia 2023 roku, w godzinach 10:00-16:00 w Hotelu Marriott Warszawa Centrum. Będzie transmitowana online. Zapis wideo na żywo dostępny będzie na stronie www.medfake.pl.

Organizatorami jest konsorcjum uczelni: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Uniwersytet SWPS, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu “Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” Gospostrateg II.

Pełną agendę można znaleźć na stronie www.medfake.pl, a rejestracja i akredytacje dziennikarskie są dostępne pod adresem [email protected].

Focus.pl jest jednym z patronatów tego wydarzenia, więc zachęcamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych medycyną i szczepieniami ochronnymi.