Konferencja “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego” pod patronatem Focus.pl

Już 20 września 2022 r., odbędzie się online bezpłatna konferencja naukowa “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”. Focus.pl będzie patronem tego wydarzenia.
Konferencja “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego” pod patronatem Focus.pl

W jakim stopniu dezinformacja naukowa stanowi jedno z  kluczowych wyzwań ludzkości, a  w jakim to przejściowy problem z zakresu komunikacji i mediów? Dlaczgeo coraz więcej pacjentów odmawia szczepień podstawowych? Czym kierują się „antyszczepionkowcy” i jakich argumentów używać, aby skutecznie porozumieć się z tą grupą społeczną? Dlaczego kwestia szczepień podlega polityzacji? Te i inne tematy zostaną podjęte podczas konferencji “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”.

Czytaj też: Szczepionka mRNA na grypę po pierwszych badaniach na ludziach. Stanie się uniwersalnym lekiem?

Wydarzenie jest kierowane do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii społecznej, nowoczesnych technologii w zakresie medycyny, mediów oraz innych osób zainteresowanych tematyką szczepień. Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji, a zapis wideo pojawi się na stronie www.medfake.pl.

Konferencja online już 20 września od 9:00

Konferencja “Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego” odbędzie się w godzinach 9:00 do 16:00 i zostanie podzielona na cztery panele dyskusyjne, tworzące interdyscyplinarną platformę wymiany informacji, łączącą medycynę, psychologię społeczną oraz nowoczesne technologie:

  • Program szczepień ochronnych – analiza stanu faktycznego, szanse i wyzwania
  • Szczepienia i społeczeństwo: moralność, wpływ społeczny i myślenie spiskowe
  • Jak współcześnie skutecznie promować szczepienia?
  • Dezinformacja naukowa – zagrożenie cywilizacyjne, czy chwilowy epizod?

Głównym celem projektu jest podniesienie zaufania do szczepień ochronnych w Polsce poprzez opracowanie narzędzi skłaniających pacjentów do odrzucenia nieprawdziwych twierdzeń medycznych w zakresie szczepień.

Organizatorami konferencji jest konsorcjum uczelni: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Uniwersytet SWPS, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu “Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” Gospostrateg II.

Czytaj też: Nadchodzi uniwersalna szczepionka przeciwko grypie? Ruszają testy

Focus.pl jest jednym z patronatów tego wydarzenia, a wszyscy zainteresowani będą mogli przeczytać obszerną relację z konferencji na łamach naszego portalu.