Konkurs – do wygrania 10x książek “Kolekcjoner”

W najnowszej powieści „Kolekcjoner” bestsellerowej autorki Alex Kavy agentka Maggie O’Dell znalazła się w samym centrum szalejącego na Florydzie huraganu. W tej nietypowej sytuacji prowadzi niezwykle trudne śledztwo. Zmaga się nie tylko z żywiołem, ale także z brakiem zainteresowania miejscowych służb, które mają na głowie ważniejsze sprawy, kiedy zbliża się huragan. Książkę będzie można kupić od 23 marca.

Aby wygrać jedną z książek “Kolekcjoner” należy w komentarzu odpowiedzieć w kilku zdaniach (max 7) na pytanie:

Co można kolekcjonować? Wasze najdziwniejsze pomysły.

Odpowiedź zamieść w komentarzu, w wątku konkursowym do 20 kwietnia 2011 roku. Każdy zarejestrowany użytkownik serwisu focus.pl, który umieści w komentarzach swoją wypowiedź ma szansę wygrać jedną z książek “Kolekcjoner”.

Dziesięciu autorów najbardziej oryginalnych pomysłów otrzymaja książkę “Kolekcjoner”. Listę laureatów opublikujemy do 29 kwietnia 2011 roku w serwisie focus.pl.

O nagrodzie:

Śledztwo w sercu huraganu

Na Florydę nadciąga potężny huragan. Tymczasem straż przybrzeżna podczas rutynowej kontroli wyławia z oceanu pojemnik ze starannie owiniętymi częściami ludzkiego ciała. Śledztwo ma prowadzić doświadczona agentka Maggie O’Dell, która ścigając przestępców, zagłębiała się w najbardziej mroczne i przerażające zakamarki ludzkiego umysłu. Jednak nawet ona nie była przygotowana na to, z czym miała się zmierzyć teraz. Tors, stopa, trzy ręce… Kto i w jakim celu precyzyjnie odcinał części ciała? Czy ktoś mógł być tak szalony, by je kolekcjonować?

Gdy miejscowe służby walczą z żywiołem, Maggie O’Dell prowadzi dochodzenie w sprawie makabrycznego znaleziska. W tym samym czasie prowadzone jest inne śledztwo przez specjalistę od chorób zakaźnych pułkownika Benjamina Platta. W miejscowym szpitalu, w którym leczeni są żołnierze powracający z misji w Afganistanie, szerzy się śmiertelna choroba o nieznanej etiologii. Pułkownik Benjaminn Platt oraz agentka Maggie O’Dell odkrywają, że sprawy ludzkich szczątków i groźnej infekcji wśród żołnierzy są ze sobą powiązane. Nadciągający znad Kuby potężny huragan, który według prognoz ma spustoszyć całą Florydę, sprawia, że z każdą chwilą jest coraz mniej czasu na rozwiązanie makabrycznej zagadki.

Alex Kava to amerykańska pisarka z polskimi korzeniami. Jest autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych. Przez piętnaście lat pracowała w reklamie i public relations. W 1996 roku zrezygnowała z etatowej pracy, chcąc w pełni oddać się pisaniu. W swoich powieściach wprowadza czytelników w świat mrocznych, tajemniczych zbrodni popełnianych z największym okrucieństwem. Jej powieści są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, co dodaje im wiarygodności. Choć są fikcją literacką, często impulsem do ich napisania były prawdziwe wydarzenia. Kava nie ukrywa, że najbardziej fascynuje ją granica między dobrem i złem oraz to, do czego człowiek jest zdolny, kiedy znajdzie się w sytuacji ekstremalnej. Jej książki są wydawane w 24 krajach świata i w wielu znajdują się na listach bestsellerów. Thrillery „Dotyk zła” i „Czarny Piątek” były bestsellerami również w Polsce.