“Kopernik” po godzinach

Czy wszystko, co najlepsze należy się wyłącznie dzieciom? Oczywiście, że nie. Od 23 maja w Centrum Nauki Kopernik rusza nowy cykl wieczornych spotkań tylko dla dorosłych – Kopernik po godzinach. Do uczestnictwa zaprasza Samsung.

Każdy wieczór koncentruje się wokół innego zagadnienia. Wybierając tematy, organizatorzy inspirowali się tytułami literackimi i filmowymi. Taka gra w skojarzenia gwarantuje ciekawy program, niestandardowe podejście do nauki i świetną zabawę.

Poza zwiedzaniem wystaw, odbędą się krótkie (10-30-minutowe) interaktywne działania rozrywkowe: warsztaty, projekcje filmów, spektakle, gry, wykłady, spotkania z ekspertami i koncerty. Także planetarium Niebo Kopernika przygotowuje specjalne pokazy nieba na żywo, związane z tematyką poszczególnych wieczorów. Uczestnicy będą mogli skorzystać ze wszystkich atrakcji, wybrać jedną lub kilka. Będą mogli eksperymentować na wystawach, posłuchać muzyki i porozmawiać przy lampce wina.

Dla kogo to wszystko? Dla ciekawych. Singli i par, grup znajomych, rodziców, którzy chcą zobaczyć, co tak ekscytuje ich dzieci w tym Koperniku, ale i dla bezdzietnych, którzy mają chęć na nietypową randkę.

Idea wieczorów dla dorosłych od lat z powodzeniem funkcjonuje np. w Londynie. Muzea udostępniają wówczas swoją ekspozycję poza standardowymi godzinami otwarcia, a możliwości zwiedzania towarzyszą dodatkowe atrakcje.

Otwarcie cyklu:

GRA W KLASY, 23 maja 2013, godz. 19.00

Życie jest grą. Grą w miłość, dorosłość, w relacje międzyludzkie. Świadomie lub nie, codziennie podlegamy mechanizmom gier. Jak one działają? Jak je rozpoznawać? Interpretować za ich pomocą rzeczywistość? Podczas tego wieczoru poznamy wiele aspektów gier: począwszy od psychologii, a kończąc na grze aktorskiej.

W programie m.in:

– zwiedzanie wystaw Centrum Nauki Kopernik

– gra na syntezatorze Reactable i tabletach Samsung

– warsztaty z ekspertami teorii gier

– mistrzowie RPG – Grupa Lans Macabre

– „Komora maszyny losującej jest pusta” – spektakl Klubu Komediowego Chłodna 25 i Teatru Improwizowanego KLANCYK

– „Latający robot” i „Świetlny Labirynt” – minilaboratoria

– gra terenowa szlakiem tematu wieczoru

– pokazy specjalne w planetarium

– Teresa i Tygrysy – sety didżejskie przy lampce wina

– pokazy filmowe

Bilety na poszczególne wieczory kosztują 25 zł. Można je  rezerwować przez internet na stronie www.kopernik.org.pl lub kupić w kasie w dniu wydarzenia od godz. 18.45.