Kosmiczne zagrożenia [AUDYCJA]

W najnowszym numerze piszemy o groźnych dla naszej cywilizacji burzach słonecznych. Będzie to również temat naszej audycji w TOK FM – w najbliższą sobotę, 2 marca po godz. 20!

Meteoryty, które spadły niedawno w obwodzie czelabińskim przypomniały nam, że kosmos może być dla nas naprawdę niebezpieczny. Ale czy kolizja z jakimś obiektem jest naprawdę największym zagrożeniem dla naszej cywilizacji? Naukowcy ostrzegają, że znacznie większe ryzyko stwarzają dla nas gwałtowne zjawiska, do których dochodzi na Słońcu. Czy można się przed nimi chronić? I jak skłonić decydentów, by potraktowali te kwestie poważnie?

Jan Stradowski, szef działu nauki “Focusa” zaprasza do studia TOK FM (http://www.tokfm.pl) specjalistów od nauki, technologii i nowych trendów, by dyskutować z nimi o tym, jak wygląda dziś nasza cywilizacja i co czeka ją w przyszłości.

W najbliższą sobotę po godz. 20 jego gośćmi będą Aneta Bartnicka-Michalska, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Piotr Cieśliński, dziennikarz naukowy „Gazety Wyborczej”.

Polecamy nasze artykuły:

“Ziemia pod ostrzałem” 

“2012: rok końców świata”

a także trasę naszego mobilnego centrum nauki “Focus pobudza neurony 3”.

Audycji można było posłuchać 2 marca po godz. 20. Teraz jest dostępna jako podcast w formacie MP3. Pobierz podcast.