Letnie Spotkania z Nauką

“Letnie Spotkania z Nauką” i II “Oranżeria Naukowa dla Najmłodszych” to imprezy popularnonaukowe organizowane nad jeziorem Wdzydze przez Instytut Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku oraz Instytut Oceanologii PAN w Sopocie.

W lipcu i sierpniu, w ramach Letnich Spotkań z Nauką, w  każdą sobotę o godzinie 20, w Ośrodku Pracy Twórczej IBW PAN w Czarlinie-Skoczkowie będą wygłaszane  ok. 45 minutowe wykłady z różnych dyscyplin o charakterze popularnonaukowym, upowszechniające wyniki prowadzonych w Polsce badań.

Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja, a następnie bezpośrednie spotkanie z wykładowcą przy kawie i herbacie. W tym roku nasze Spotkania będą w większości prowadzone przez uzdolnionych młodych naukowców.
Wcześniej, o godzinie 19, w ramach “Oranżerii Naukowej” rozpocznie sie zabawa naukowa dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3).

“Letnie Spotkania z Nauką” i “Oranżerię Naukową” organizujemy przede wszystkim dla mieszkańców Ziemi Kościerskiej i gości przebywających na Kaszubach. Przy Letnich Spotkaniach przyjęliśmy zasadę, że nawet o trudnych sprawach wykładowcy powinni mówić językiem zrozumiałym dla uczniów szkoły średniej. Uważamy, że nasza inicjatywa może nie tylko stanowić pewnego rodzaju atrakcję dla wczasowiczów przebywających w okolicach Wdzydz, lecz również pełnić rolę edukacyjną w Regionie.

W odróżnieniu od innych “festiwali nauki”, które zazwyczaj trwają od 2 do 3 dni i organizowane są w dużych ośrodkach miejskich, nasze “Spotkania” rozłożone są w okresie 2 miesięcy i odbywają się w sercu Kaszub. Są przez to łatwiej dostępne i pozwalają nie tylko poszerzyć wiedzę, ale również nawiązać bezpośredni kontakt z wybitnymi przedstawicielami nauki polskiej.

Ponadto informujemy, że “Spotkania ” i “Oranżeria” odbywają się w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki i stanowią letnie przedłużenie tej wielkiej, popularnonaukowej imprezy na teren Regionu Kaszubskiego.

Wstęp na wszystkie imprezy “Letnich Spotkań z Nauką” i “Oranżerii Naukowej” jest bezpłatny.

Więcej informacji na stronie: http://osrodek.ibwpan.gda.pl/index.php/lsn/