Linia lotnicza dla zwierząt

Koniec ze stresem psów i kotów, przewożonych w lukach bagazowych samolotów. Niedawno otwarte zostały pierwsze na świecie linie lotnicze, uwzględniające wszystkie potrzeby domowych milusińskich.

Pet Airways to linie lotnicze, które transportują wyłącznie zwierzęta domowe. Teraz właściciele zwierząt nie muszą pakować ukochanych czworonogów do luków bagażowych. Wystarczy zafundować im bezstresowy i komfortowy lot w salonie nowo otwartych linii. Autorami pomysłu są Alysa Binder i Dan Wiesel — cztery lata temu wymyślili oni samolot, na pokładzie którego ich pies Zoe mógłby podróżować nie w charakterze bagażu, a jako żywy pasażer ze swoimi naturalnymi potrzebami. Para kupiła cztery samoloty Beech 1900 i rozpoczęła organizację własnych linii lotniczych dla zwierząt domowych. Rezerwacja biletów rozpoczęła się już w kwietniu tego roku, a pierwszy samolot wystartował 14 lipca.

Każdy samolot jest przeznaczony dla 50 psów i kotów. Na klimatyzowanym pokładzie pasażerowie mają stały dostęp świeżego powietrza. Czworonogich domowników należy dostarczyć do samolotu nie później, niż 2 godziny i nie wcześniej, niż 72 godziny przed odlotem (personel zadba o to, żeby zwierzę nie było głodne i żeby przed podróżą mogło się przespacerować). Następnie zwierzęta umieszczane są w osobnych, dobrze umocowanych kontenerach-klatkach do transportu. Co 15 minut specjalnie wyszkolony członek załogi kontroluje czworonogich pasażerów. Jeśli właściciel nie będzie mógł odebrać ulubieńca w dniu przylotu, psa czy kota przenocują w specjalnym oddziale PAWS Lodge.

Pasażerem Pets Airways może zostać dowolne zwierzę, choć przeważnie są to psy i koty. Dan, dyrektor linii lotniczych, podkreśla, że dotychczas podróż zwierzęcia w luku bagażowym wiązała się ze strachem, stresem, zmęczeniem, a czasami nawet kończyła się tragicznie. Do tej pory ich właściciele nie mieli jednak wyboru. Nowym rozwiązaniem są Pets Airways. 

Na razie samoloty tych linii latają tylko na terytorium USA. Cena biletów dla zwierząt wynosi od 149 do 300 USD. JSL

źródło:   www.petairways.com