Rozpocznij podróż ze smakiem. LOT rozszerza podniebne menu

Czerwiec to początek szczytu sezonu letniego i czas planowania długo oczekiwanych wakacji. Pasażerom korzystającym zarówno z regularnej, jak i wakacyjnej siatki połączeń LOT proponuje nowe usługi – „Zamów posiłek na pokład” oraz „Zamów na pokład posiłek klasy Premium”.
Rozpocznij podróż ze smakiem. LOT rozszerza podniebne menu

Czerwiec to początek szczytu sezonu letniego i czas planowania długo oczekiwanych wakacji. Pasażerom korzystającym zarówno z regularnej, jak i wakacyjnej siatki połączeń LOT proponuje nowe usługi – „Zamów posiłek na pokład” oraz „Zamów na pokład posiłek klasy Premium”.

W ramach usług LOT oferuje pasażerom klasy ekonomicznej dostęp do szerokiej gamy świeżych i zdrowych posiłków w atrakcyjnych cenach. Nowa usługa pozwala pasażerom cieszyć się ulubionymi potrawami z podniebnej kuchni, podnosząc tym samym standard ich podróży. 

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom podróżnych, LOT wprowadził do swojego podniebnego menu wiele pozycji specjalnych: dania wegetariańskie, wegańskie, bez glutenu, bez laktozy, a także dania dietetyczne, inspirowane kuchnią polską, skomponowane z myślą o dzieciach, czy też posiłki uwzględniające wyznania religijne.

– Zaplanowaliśmy naszą ofertę tak, aby w pełni odpowiedzieć na preferencje żywieniowe naszych klientów. Jestem pewien, że przy tak dużym wyborze zdrowych, smacznych i świeżych produktów wegetariańskich, wegańskich i mięsnych, każdy znajdzie coś dla siebie. To kolejna zmiana, oprócz wprowadzenia e-prasy i szeregu usług dodatkowych, dzięki której lepiej dopasowujemy się do oczekiwań Pasażerów od momentu rezerwacji biletu, aż do opuszczenia pokładu naszych samolotów – mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych.

Podróż ze smakiem

W menu nowej oferty płatnej – „Zamów posiłek na pokład” – dostępne są pozycje na mały i większy głód, m.in świeżo przygotowywane kanapki i sałatki, wrapy w wersji mięsnej i wegetariańskiej, a dla osób preferujących przekąski o niskiej zawartości glutenu – hummus z warzywami, owsianka, a także trzy rodzaje smoothie. 

Dla pasażerów, którzy chcieliby spróbować produktów regionalnych, LOT przygotował zestaw wędlin lub serów z dodatkami. Wyjątkowe okazje pasażerowie mogą celebrować torcikiem w dwóch smakach – pralinowym i porzeczkowym, dostępnymi również w zestawach z prosecco.

Usługa dostępna jest na rejsach krajowych z Lotniska Chopina, a także międzynarodowych średniego i krótkiego zasięgu (poniżej 6 godzin lotu). Z kolei „Zamów na pokład posiłek klasy Premium” to oferta dla pasażerów klasy LOT Economy Class na wybranych rejsach długo- i średniodystansowych. 

Aby mieć gwarancję, że na pokładzie zjemy to, co lubimy, należy dokonać zamówienia wybranych pozycji z menu na 24 lub 36 godzin przed odlotem (zależnie od miejsca wylotu). Zamówienie można złożył przy zakupie biletów lub po ich nabyciu – online przez stronę LOT.com w zakładce „Zarządzaj rezerwacją” lub z pomocą LOT Contact Center. 

Dbając o bezpieczeństwo i komfort pasażerów, przygotowanie posiłków odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w pandemii. Płatność online przed podróżą, gwarantuje także maksymalne ograniczenie kontaktu z załogą na pokładzie, a przygotowywanie posiłków „na zamówienie” ogranicza marnowanie żywności. 

Oprócz nowych usług, na rejsach krajowych i międzynarodowych poniżej 6h w cenie biletu podróżni otrzymują wybór słonych i słodkich przekąsek oraz drożdżówki i wodę.

Więcej:kuchnia