Łóżko ze stelażem elektrycznym może odmienić Twoją sypialnię. Zobacz jak poprawić swój sen

Masz problem ze snem? Bólem pleców? Wstajesz rano bardziej zmęczony, niż się kładziesz wieczorem? Można temu zaradzić, a jednocześnie spowodować, że wręcz trudno będzie Ci wyjść z sypialni. Elektryczny stelaż łóżka to coś, czego potrzebujesz.
Łóżko ze stelażem elektrycznym może odmienić Twoją sypialnię. Zobacz jak poprawić swój sen

Sen to ważny element naszego życia

Sen to bardzo istotny element naszej codzienności. W ciągu naszego życia poświęcamy na niego 25-35% czasu, co przy średniej długości życia w Polsce na poziomie 78 lat daje nam minimum 25 lat spania. Sen pozwala na regenerację ciała i umysłu na wielu poziomach. Mówimy o regeneracji fizycznej. Odnowie tkanek i narządów wewnętrznych, ale nie mniej ważna jest też regeneracja psychofizyczna. Nasz mózg w czasie snu w pewnym sensie się resetuje. Porządkuje pamięć, usuwając z niej zbędne informacje.

Jeśli dobrze się wyśpimy, zwyczajnie czujemy się lepiej. Fizycznie i psychicznie. Lepiej nam się myśli, łatwiej się skupiamy, mamy lepszą kondycję, przemianę materii, nic nas nie boli. Ogółem człowiek wyspany to człowiek szczęśliwy.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o dobry sen

To tyle teorii, ale w praktyce mamy czasy, w których coraz trudniej jest się dobrze wyspać. Tempo życia, stres, niezdrowie jedzenie, powietrze, ale też niedbalstwo powodują, że z dobrym snem bywa nam nie po drodze. Do tego dochodzą problemy zdrowotne, takie jak astma, problemy kardiologiczne, zgaga, czy wszelkie dolegliwości powodujące ból fizyczny. Wszystko to ma lub może mieć negatywny wpływ na sen.

Skutki niewyspania się bywają różne i nierzadko poważne. Spada nam odporność, bo organizm produkuje mniej limfocytów Tc odpowiadających za walkę z wirusami i bakteriami. Możemy mieć problem z myśleniem, koncentracją, przetwarzaniem informacji, bywamy rozdrażnieni. Zbyt krótki sen wpływa też na pogorszenie wzroku, ze względu na suchość oczu, zmęczenie czy przekrwienie. A to tylko początek długiej listy możliwych dolegliwości, bo do tego można też dodać mniejszy popęd seksualny, częste oddawanie moczu, problemy jelitowe, wzrost ciśnienia mogący wywołać udary lub zawały, a nawet sprzyjające środowisko do rozwoju chorób nowotworowych.

Sposoby na lepszy sen

Istnieje wiele metod na to, aby ułatwić zasypianie i spokojny, zdrowy sen. Pomaga w tym systematyczność, czyli zasypianie o stałych porach. Przed snem nie warto jeść dużych i ciężkostrawnych produktów, a przed zaśnięciem warto zrobić sobie cyfrowy detoks od urządzeń wyposażonych w świecące ekrany. Bardzo pomocne jest też zadbanie o odpowiednią ilość aktywności fizycznej w ciągu dnia.

Nie mniej ważne jest otoczenie, w którym śpimy. Dobrze jest zadbać o odpowiednie zaciemnienie pomieszczenie, chłodną, ale nie zbyt niską temperaturę powietrza, czystą pościel, odpowiedni ubiór lub jego brak (co też pozytywnie wpływa na sen) oraz łóżko. Akurat na to mamy bardzo ciekawe rozwiązanie.

Łóżko z elektrycznym stelażem jest w stanie zmienić na lepsze nie tylko Twój sen

Odpowiednia pozycja podczas snu jest bardzo ważna. Liczy się to jak śpimy, ale też na czym śpimy. Materac nie może być zbyt miękki, ani też zbyt twardy. No i bez uszkodzeń. Jeśli ktoś miał wątpliwą przyjemność spać kiedyś ze sprężyną łóżka wciśniętą między żebra ten wie, o czym mówię. Sen, ale nie tylko, potrafi znacznie umilić odpowiednia regulacja łóżka.

Łóżko z elektrycznym stelażem niektórym osobom może kojarzyć na dwa sposoby. Negatywnie ze szpitalnym łóżkiem, albo pozytywnie z czymś bardzo luksusowym. Taki luksus możemy sobie sprawić sami i zobaczmy jak to wygląda na przykładzie elektrycznego stelaża Champion.

Urządzenie, bo w końcu to sprzęt elektryczno-mechaniczny, pozwala na regulację wysokości strefy pleców i nóg. Dzięki temu możemy unieść wybraną część stelaża i dopasować do aktualnych potrzeb. Chcemy w wygodnej pozycji popracować lub pograć na konsoli – ustawiamy się w pozycji półsiedzącej lub siedzącej. Potrzebujemy odciążyć kręgosłup po dużym wysiłku fizycznym – prostujemy część pod plecami, unosimy delikatnie nogi. Szeroki zakres regulacji jest też bardzo pożądany w przypadku osób z problemami z krążeniem.

Elektryczny stelaż Champion dopasowuje się do używanego materaca i może być dopasowany do dowolnej ramy o klasycznych wymiarach od 80 x 200 cm, do 140 x 200 cm. W dobraniu odpowiedniej wysokości pozwalają regulowane nogi. Stelaż jest tapicerowany, co pozwala na swobodną wentylację konstrukcji, pozytywnie wpływając na jej długowieczność. W kwestiach technicznych, za ruchomość elementów odpowiadają dwa silniki o mocy 4500N, a sterowanie odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota.

Na sen może mieć wpływ wiele czynników. Część z nich jest od nas niezależna, ale na wiele z nich mamy bezpośrednio wpływ. Jednym z nich jest łóżko, które w wariancie elektrycznym jest w stanie znacznie umilić nam czas spędzany w sypialni.

Lokowanie produktu: SENPO