Magiczna myszka od Apple

Firma Apple wyprodukowała pierwszą na świecie myszkę multisensoryczną.

Magic Mouse to pierwsza na świecie mysz komputerowa opracowana w oparciu o technologię multidotykową. Pomimo tego, że na jej powierzchni nie ma ani przycisków, ani kółka do przewijania ekranu, myszka nie tylko skutecznie zastępuje ich funkcje, lecz również identyfikuje cały szereg innych gestów.

Górna powierzchnia urządzenia posiada właściwości sensoryczne Multi-Touch, podobne do tych, w jakie wyposażony jest iPod touch. Nowa bezprzewodowa myszka wyczuwa na przykład ruchy przemieszczania się palców, co pozwala na wertowanie zakładek w przeglądarce czy fotografii w albumie – wystarczy poruszać palcami w prawo lub w lewo. Ponadto reaguje ona na zmianę prędkości ruchu końców palców. Według firmy Apple podczas wykorzystywania gestów użytkownik jakby dotykał obiektów, przemieszczających się na ekranie komputera.

Zwykłe kliknięcie polega na dotknięciu dowolnego punktu na powierzchni myszki jednym palcem, natomiast aby kliknąć prawym przyciskiem myszki, wystarczy dotknąć jej powierzchni dwoma palcami.  Mysz wyposażona jest w chip rozpoznający użytkownika, a nawet odróżnia sytuację, w której ktoś przypadkowo położył rękę na jej powierzchni, od celowego jej wykorzystania.

Aby oszczędzać baterie, myszka automatycznie przełącza się na tryb skrajnie niskiego zużycia energii. System laserowego śledzenia jest o wiele bardziej wrażliwy i odbiera różne powierzchnie o wiele precyzyjniej niż zwykłe systemy optyczne.  Dlatego więc, według producentów, Magic Mouse ma umożliwiać pracę w dowolnych warunkach – czy to w domu, czy w kawiarni, bez konieczności noszenia ze sobą specjalnych podkładek.

Nowość będzie standardowym wyposażeniem wszystkich nowych iMaców, lecz przez Bluetooth można ją podłączyć do dowolnego komputera Mac. Magic Mouse będzie kosztować 69 USD, a na sklepowych półkach myszka pojawi się już pod koniec października. JSL

źródło: www.apple.com