Malownicze wakacyjne zakątki na wyjazd z rodziną

Miejsce nad czystą wodą, w malowniczej okolicy, z atrakcjami dla młodszych i starszych – to wymarzona lokalizacja na rodzinne wakacje. Korzystne oferty wyjazdów z biur podróży na popularne europejskie wyspy znajdziemy bez trudu, jednak zamiast tkwić na zatłoczonej hotelowej plaży, warto odwiedzić kilka z ich pięknych zakątków.

Majorka

Wyjątkowo urokliwa miejscowość na hiszpańskiej Majorce to Cala D’Or. W przeciwieństwie do popularnej Palmy to miasteczko nie należy do zbyt hałaśliwych i bazuje raczej na rozrywkach oferowanych w miejscu zakwaterowania. W otoczeniu zieleni i bezpośrednio przy pięknych, skalistych zatoczkach znajdziemy hotele o bardzo dobrym standardzie i miłej, wakacyjnej atmosferze, sprzyjającej rodzinnemu relaksowi.

Korčula

Malownicze zatoczki, gaje oliwne i krystaliczny lazur Adriatyku – w takim idyllicznym otoczeniu będziemy wypoczywać, jeśli skorzystamy z oferty wakacji last minute np. na chorwackiej Korčuli. Została ona w tym roku uznana za najpiękniejszą wyspę świata głosami specjalistów turystycznych i czytelników National Geographic. Zawdzięcza to malowniczym miasteczkom, urwistym skałom, ukrytym wśród nich plażom i turkusowej wodzie. Ma też tę zaletę, że wciąż dociera tu mniej turystów niż na plaże Egiptu czy Turcji. Dzięki temu jest tu cicho i spokojnie, choć w stolicy wyspy można bawić się do białego rana w licznych barach i klubach nocnych. Za dnia z kolei warto rzucić okiem na fantastycznie zachowane przyportowe fortyfikacje.

Kreta

Na wyspach greckich żyje się według rytmu słońca, bez pośpiechu i w zgodzie z dawnymi tradycjami. Na wycieczki chętnie wybieramy Rodos, Korfu czy Kretę. Na tę ostatnią warto przyjechać też po to, by podziwiać ślady majestatycznej kultury antyku, na przykład pozostałości pałacu minojskiego w Knossos czy dawnej twierdzy, do której zsyłano trędowatych na Spinalondze. Młodszych zapewne zainteresuje ogromny park wodny położony niedaleko stolicy wyspy. Ponad 30 różnych zjeżdżalni, dzikie rzeki i inne atrakcje zapewnią mocne wrażenia nie tylko dzieciom.

Na wyspach Morza Śródziemnego warto szukać ładnych i ciekawych miejsc. Dzięki temu przekonamy się, że piaszczyste plaże i ciepłe morze to tylko niewielka część z atrakcji, jakie mają nam do zaoferowania.