Z tą nową funkcją wasze Mapy Google zyskają zupełnie nowe oblicze

Mapy Google od dawna nie są zwykłą nawigacją, a stały się jedną z tych aplikacji, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia. Gigant cały czas dba, by Mapy otrzymywały coraz to nowe – mniejsze lub większe – funkcje. Ta najnowsza może nie jest niezbędna do życia, ale może okazać się niezwykle przydatna.
Z tą nową funkcją wasze Mapy Google zyskają zupełnie nowe oblicze

Zapisane miejsce zyskają „twarz”, czyli fajna nowość w Mapach Google

Aplikacja Mapy pozwala nam zapisywać miejsca w różnych kategoriach, takich jak „chcę pojechać” czy „ulubione”. Ta funkcja ma po prostu pomóc nam łatwo znajdować nasze ulubione miejsca, niezależnie od tego, z jakiego urządzenia właśnie korzystamy.  Zapisane miejsca widoczne są tylko dla nas, choć istnieje opcja utworzenia i udostępnienia osobnej listy, np. dla naszych bliskich czy znajomych. Wszystkie ulubione lokacje znajdziemy w sekcji „Zapisane”, gdzie będziemy mogli przejrzeć poszczególne listy. Dostęp do nich jest szybki i prosty, ale przy tym można natrafić na pewien problem.

Czytaj też: Tej kluczowej funkcji w Chrome nam brakowało. Przeglądarka stanie się jeszcze bezpieczniejsza

Jeśli nasze listy wypełnione są różnymi lokalizacjami, możemy mieć pewne trudności z przypomnieniem sobie, dlaczego te, a nie inne miejsce dodaliśmy do listy ulubionych. Jasne, można byłoby dodawać notatki do każdego takiego miejsca, ale kto by o tym pamiętał za każdym razem? W dodatku przy dużym oddaleniu nie widać opisów, a prostą pinezkę. Google znalazł o wiele prostsze rozwiązanie – emoji. Te proste obrazki, z których na co dzień korzystamy w komunikatorach, będzie można dodawać także do Map.

Czytaj też: Google pozazdrościł Microsoftowi. Robienie zrzutów ekranu w Chrome stanie się dzięki temu łatwiejsze

Gigant z Moutain View ogłosił dzisiaj aktualizację, która wprowadza emoji do Map Google. By je dodać, należy przejść do karty Zapisane i przewinąć w dół do sekcji list. Tam klikamy „Utwórz nową listę” lub dokonujemy edycji którejś z istniejących (nie działa jednak w przypadku domyślnych list utworzonych przez Google) – tam pojawi się opcja wybrania emoji, widoczna w górnej części ekranu. Do wyboru mamy wszystkie ikonki znane z komunikatorów.

To fajny sposób na wyróżnienie danych miejsc, dzięki któremu już na pierwszy rzut oka będziemy widzieli, co to za lokalizacja. Za pomocą ikonki zwierzaka można oznaczyć lecznicę weterynaryjną, bułką czy chlebkiem ulubione piekarnie, a kawą – ulubione kawiarnie. Możliwości jest ogrom i jeśli ktoś lubi takie rzeczy, może mieć przy tym sporo zabawy. Na mapie natomiast zobaczymy zarówno emoji, jak i nazwę miejsca (choć tylko przy odpowiednim pomniejszeniu).

Emoji, w porównaniu do zwykłych pinezek czy okrągłych ikonek, dużo lepiej spiszą się podczas takiego zaznaczania na mapie różnych lokalizacji. Rzucają się w oczy i można nimi przekazać naprawdę sporo. Czasem nie potrzeba dodawać żadnego opisu, bo sama ikona wystarczy. Nowość jest już wdrażana do Map Google i wkrótce powinna trafić już do wszystkich. Jak to zwykle bywa, może minąć trochę czasu, zanim każdy dostanie do niej dostęp. Ja już mogę z emoji w Mapach Google korzystać, a wy?