Mapy Google w Android Auto z przyjemną zmianą. Tylko czy każdemu się to spodoba?

Google idzie za ciosem i po zaktualizowaniu interfejsu w Mapach na Androidzie, teraz to samo zrobił w Android Auto. Aplikacja prezentuje się teraz ładniej, choć trzeba będzie przywyknąć do tej zmiany.
Mapy Google w Android Auto z przyjemną zmianą. Tylko czy każdemu się to spodoba?

W ostatnim czasie gigant z Mountain View wprowadza do swoich Map sporo nowości. Pojawiły się emoji, którymi można oznaczać różne miejsca. To fajny sposób na ich wyróżnienie danych miejsc, dzięki któremu już na pierwszy rzut oka będziemy widzieli, co to za lokalizacja. Za pomocą ikonki zwierzaka można oznaczyć lecznicę weterynaryjną, bułką czy chlebkiem ulubione piekarnie, a kawą – ulubione kawiarnie. Możliwości jest ogrom i jeśli ktoś lubi takie rzeczy, może mieć przy tym sporo zabawy. Na mapie natomiast zobaczymy zarówno emoji, jak i nazwę miejsca (choć tylko przy odpowiednim pomniejszeniu).

Czytaj też: Wiadomości Google po cichu dostały świetną funkcję. Przyda się podczas przesyłania zdjęć

Ponadto w celu zapewnienia użytkownikom najlepszej trasy do miejsca docelowego, sprawiła, że Mapy ustalając trasę, będą brały pod uwagę takie czynniki, jak ETA, liczba przesiadek i długość podróży. My natomiast będziemy mogli używać filtrów, by maksymalnie dostosować przejazd i uniknąć niepotrzebnego chodzenia. Google wprowadził nawet reakcje na treści tworzone przez społeczność Map i będzie można tworzyć nawet reakcje typu mashup za pomocą sztucznej inteligencji i Emoji Kitchen.

Czytaj też: Nadal omijasz nowe zasady YouTube’a? Google uprzykrzy Ci życie

Mapy Google doczekały się aktualizacji kolorów i odświeżonego interfejsu aplikacji na Android Auto

Jednak te nowości zarezerwowane były dla aplikacji na Androidzie, przez co użytkownicy Map w Android Auto mogli poczuć się nieco wykluczeni. Google postanowił przygotować i dla nich pewną aktualizację, ale zamiast nowych funkcji pojawiło się odświeżenie interfejsu. Wprowadzono ciepłe kolory – trawa jest teraz miętowa, a drogi pomalowane na szaro. Zmiany zauważymy nie tylko w używanej palecie kolorów, ale także we wszystkich tekstach, niebieskiej linii nawigacyjnej i karcie kierunku u góry interfejsu użytkownika.

Według 9To5Google linia nawigacyjna jest znacznie bardziej niebieska, a karta kierunku na górze ma ciemniejszy odcień zieleni ze zmianami tekstu. Nowe kolory wyglądają naprawdę dobrze, a oznaczenie parków czy lasów pomoże użytkownikom łatwo odróżnić drogi od obszarów zielonych. Istotniejszy jest jednak fakt, że w aplikacji Google uwidocznił również znaki na przejściach ulicznych – są one w kolorze białym. Zapewnia to lepszą widoczność. W nowej palecie kolorów budynki i ogromne konstrukcje są utrzymane w odcieniach szarości i jasnego żółtego, w zależności od wyeksponowania. Wszystko po to, by nie trzeba było skupiać się na ekranie w celu dostrzeżenia szczegółów.