Mapy Google z kilkoma przydatnymi nowościami z okazji nadchodzących świąt

W Stanach Zjednoczonych zbliża się bardzo gorący okres – Święto Dziękczynienia i Czarny Piątek – z tej okazji Mapy Google dostały kilka ciekawych nowości. U nas co prawda tych świat aż tak nie obchodzimy, ale z ulepszeń na pewno będziemy mogli skorzystać.
Mapy Google z kilkoma przydatnymi nowościami z okazji nadchodzących świąt

Co nowego w Mapach Google?

Od dawna aplikacja do nawigacji od giganta z Mountain View może służyć nie tylko do odnajdywania drogi pieszo czy samochodem, ale też do nawigacji w komunikacji publicznej. Google stale wprowadza ulepszenia, by niezależnie od miasta, w którym się znajdziemy, było nam łatwiej się po nim poruszać. Teraz firma, w celu zapewnienia użytkownikom najlepszej trasy do miejsca docelowego, sprawiła, że Mapy ustalając trasę będą brały pod uwagę takie czynniki, jak ETA, liczba przesiadek i długość podróży. My natomiast będziemy mogli używać filtrów, by maksymalnie dostosować przejazd i uniknąć niepotrzebnego chodzenia.

Czytaj też: Lata mijają, a nasze hasła nadal są na bardzo żałosnym poziomie

Mapy Google zostaną zaktualizowane o informacje o transporcie publicznym w 80 miastach na całym świecie, będą nawet pokazywać wejścia i wyjścia z dworców kolejowych i autobusowych, w tym także takie szczegóły, jak to, po której stronie ulicy się one znajdują. Kiedy spieszymy się na pociąg w nowym mieście, takie informacje mogą być wręcz na wagę złota. Te ulepszenia pojawią się w Mapach na Androidzie i iOS w nadchodzących tygodniach.

Czytaj też: My chcemy taniego składaka, a Samsung mówi: „to jeszcze nie czas”

To oczywiście nie wszystko. W nadchodzących tygodniach użytkownicy aplikacji na Androidzie i smartfonach Apple będą mogli w łatwiejszy sposób planować wydarzenia z innymi osobami. Po udostępnieniu miejsc znajomym od razu pojawi się lista współpracy, by zaplanować następne spotkanie – każdy może dodawać tam swoje propozycje, a inni będą mogli nawet na nie głosować za pomocą emoji.

A skoro przy emoji jesteśmy, to przy pomocy tych ikonek będzie można reagować na treści utworzone przez społeczność Map Google. Firma idzie o krok dalej i umożliwi tworzenie reakcji typu mashup za pomocą sztucznej inteligencji i Emoji Kitchen:

Po prostu zareaguj na zdjęcie tego nowego bajgla dyniowego, którego chętnie spróbujesz z twarzą mniam 😋. Automatycznie otrzymasz reakcję emoji dostosowaną do treści zdjęcia, na przykład połączenie twarzy mniam i bajgla.

Czytaj też: Kończy się taryfa ulgowa. Kopie zapasowe czatów z WhatsAppa przestaną być darmowe

Nie jest to może jakieś specjalnie innowacyjne i zmieniające życie ulepszenie, ale wiele osób lubi tego typu dodatki. Choć dla innych może być to z kolei niepotrzebne zaśmiecanie aplikacji. Tak czy inaczej, te zmiany już niedługo zostaną wdrożone w Mapach.