Masz dość gór? Odwiedź Warmię i Mazury! A może zostaniesz tu dłużej?

Zimowy wypoczynek kojarzy się najczęściej z wypadem w góry. Tłumy na ulicach popularnych miejscowości, kilometrowe kolejki do wyciągów i zaporowe ceny w barach i restauracjach – tak najczęściej wygląda „wypoczynek” tysięcy Polaków. Coraz więcej osób odkrywa, że można inaczej. Dla zmęczonych zatłoczonymi kurortami jest alternatywa – białe szaleństwo na Warmii i Mazurach! Ani Warmia, ani Mazury po sezonie letnim wcale nie zapadają w sen zimowy, przeciwnie – dużo się dzieje.
Masz dość gór? Odwiedź Warmię i Mazury! A może zostaniesz tu dłużej?

Stoki narciarskie

Miłośników białego szaleństwa z pewnością zainteresują ośrodki narciarskie. Na Warmii i Mazurach jest ich siedem, w tym ten największy w północnej Polsce. Oferują one zróżnicowane trasy zjazdowe, parki rozrywki dla dzieci oraz szkółki narciarskie z nowoczesnymi wyciągami i infrastrukturą naśnieżającą stoki. Można liczyć na dobre zaplecze gastronomiczne oraz serwisy i wypożyczalnie. W okolicy jest bogata baza noclegowa, a wiele hoteli proponuje karnet gratis przy dłuższym pobycie. Niektóre ośrodki oprócz kilometrów tras zjazdowych udostępniają snowparki do ćwiczenia akrobacji.

Narciarstwo biegowe

Miłośnicy narciarstwa biegowego z pewnością nie będą się nudzić. Malownicze trasy o zróżnicowanych poziomach trudności znajdują się na terenie całego województwa. Jazda na nartach biegowych pośród pól i lasów to czysta przyjemność i samo zdrowie!

Mazurski snowtubing

Zimowe Mazury to świetne miejsce do uprawiania spor­tów ekstremalnych, takich jak snowtubing. Niewtajemniczonym podpowiemy, że to jazda na dużej dętce. Niektóre ośrodki pokusiły się o doczepianie dętki do quada lub skutera śnieżnego i jazdę po zamarzniętym jeziorze.

Spływy kajakowe

Mazurskie rzeki świetnie nadają się na spływy kaja­kowe nie tylko latem, lecz także zimą. Bardzo rzadko pokrywa je lód, nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby wskoczyć w kajak i na wodę. Wbrew pozorom nie trzeba specjalnie przygotowywać się do takiej wyprawy. Wy­starczy komplet nieprzemakalnych ubrań oraz termos z gorącą herbatą. Kajaki można wypożyczyć na miejscu.

Wędkarstwo podlodowe

Dla tych, którzy chcą wypocząć w ciszy, z dala od ludzi, atrakcją może się okazać wędkarstwo podlo­dowe. Doświadczeni przewodnicy doradzą początkującym wędkarzom, pomogą znaleźć odpowiednie miejsce oraz wypożyczą niezbędny sprzęt. Ci, którzy chcą aktywnie wypoczywać w ciszy, obcując z naturą, z pewnością docenią trasy do nordic walkingu rozsiane po najbardziej malowniczych zakątkach województwa.

Warmia i Mazury – turystyczna potęga

Warmia i Mazury to nie tylko miejsce na wypoczynek i turystykę, to również gospodarczo atrakcyjny region. Jedno z niewielu miejsc w Polsce, które z powodzeniem łączy korzystne warunki do prowadzenia biznesu ze wszystkimi zaletami życia z dala od wielkich miast: bujna przyroda, czyste powietrze i wiele możliwości aktywne­go wypoczynku przez cały rok. Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przyznaje – Wielu mieszkańców naszego regionu pierwotnie odwiedzało nas turystycz­nie, ale szybko zrozumieli, że warto tu zostać na stałe. Otwierają swoje firmy i stają się ambasadorami naszego regionu. Warmia i Mazury to zdrowe życie i czysty zysk!

Dowiedz się więcej:

www.invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk