Masz pomysł edukacyjny? Startuj w międzynarodowym konkursie!

Tylko do 24 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia do programu Sanoma Learning Lab. Na najciekawsze pomysły czekają nagrody po 10 tys. euro!

Polacy po raz pierwszy mogą wziąć udział w Sanoma Learning Lab. Wystarczy zgłosić swój pomysł na usprawnienie edukacji. Może to być aplikacja mobilna, program komputerowy, serwis internetowy albo inny sposób na wzrost skuteczności nauczania. Pomysł trzeba opisać po angielsku i wysłać przez formularz na stronie programu.

Uczestnicy zakwalifikowani do następnego etapu będą najpierw brali udział w wykładach online (webinariach). W październiku i listopadzie poprowadzą je międzynarodowi specjaliści od edukacji. Uczestnicy będą też przygotowywali zadania domowe. Każdy pomysł będzie omawiany podczas „burzy mózgów”.

Zamknięcie tej części nastąpi 21 listopada w Warszawie. Wtedy zostaną wybrane dwa najlepsze pomysły, które wejdą do finału Sanoma Learning Lab i zmierzą się z pomysłami uczestników z Belgii, Finlandii, Holandii i Szwecji.

Dalsze prace nad pomysłami będą miały miejsce podczas spotkania w Amsterdamie, w dniach 15–19 grudnia. Wszystkie projekty mogą być skomercjalizowane, a na najciekawsze pomysły czekają nagrody o wartości 10 tys. euro każda. Organizatorzy Sanoma Learning Lab pokrywają koszty wyjazdu do Warszawy, a uczestnikom finału zapewniają noclegi, transport i wyżywienie w Amsterdamie.

Sanoma Learning Lab jest organizowany przez fińską firmę Sanoma. W Polsce program realizują wydawnictwo edukacyjne Nowa Era oraz firma Young Digital Planet.