Medium – Najnowszy film Clinta Eastwooda

Nie zawsze śmierć musi oznaczać koniec. Czasem może stać się początkiem czegoś wyjątkowego. „Medium” to wspólne dzieło legendarnego Clinta Eastwooda i dwukrotnie nominowanego do Oscara® scenarzysty Petera Morgana. Już na DVD i Blu-ray.

O filmie

Podczas pobytu w Tajlandii francuska dziennikarka Marie Lelay (Cecile de France) pada ofiarą potężnej fali tsunami powstałej w wyniku trzęsienia ziemi na Oceanie Indyjskim. Poważnie ranna zapada w śmierć kliniczną, podczas której doznaje wizji, w której widzi niewyraźne ludzkie sylwetki. Po tych tragicznych wydarzeniach Marie wraca do Paryża, ale przeżycia, które stały się jej udziałem w Tajlandii sprawiają, że dziennikarka nie potrafi odnaleźć się w dawnym życiu.

Tymczasem w San Francisco George Lonegan (Matt Damon) usiłuje ułożyć sobie życie na nowo. Przez wiele lat pracował jako medium, ale kontakty ze światem zmarłych oraz ciągłe wizyty ludzi niepotrafiących sobie poradzić ze stratą najbliższych wpędziły go w depresję. Teraz George pracuje jako zwyczajny robotnik, ale jego brat Billy (Jay Mohr) robi wszystko, żeby przekonać go do powrotu do dawnego zawodu.

Z kolei w Londynie 12-letni bliźniacy Marcus i Jason (Frankie i George McLaren) robią wszystko, żeby opieka społeczna nie zabrała ich od uzależnionej od heroiny matki. Niestety, kiedy Jason ginie potrącony przez samochód, Marcus trafia do rodziny zastępczej. Nie potrafiąc pogodzić się ze śmiercią brata, chłopak postanawia poprosić o pomoc medium.

W wyniku nieoczekiwanego zbiegu okoliczności losy tych trzech osób splotą się w opowieści o śmierci i życiu po śmierci, w której koniec dla jednych jest początkiem dla innych. „Medium” to opowieść o trojgu bohaterach szukających odpowiedzi w świecie umarłych.

W rolach głównych w filmie wystąpili zdobywca Nagrody Akademii Matt Damon, dwukrotna zdobywczyni Cezara Cecile de France oraz debiutujący w rolach aktorów bracia bliźniacy Frankie i George McLaren. Obok nich w obsadzie „Medium” znaleźli się: nominowana do Złotego Globu Bryce Dallas Howard, nominowany do Primetime Emmy Jay Mohr oraz Thierry Neuvic, Richard Kind, Lyndsey Marshal i Jennifer Lewis.

– Nie wiemy co na nas czeka po drugiej stronie. Ale to co się dzieje z nami po tej stronie, jest ostateczne. Ludzie mają różne teorie na ten temat, ale to wszystko hipotezy. Możemy je zweryfikować dopiero po śmierci – mówi reżyser Clint Eastwood.

– Śmierć dotyka trojga bohaterów tego filmu w sposób taki, jakiego większość z nas nigdy nie doświadczy. Jednocześnie jest to jednak historia o emocjach – miłości, stracie i samotności. Te uczucia są nam wszystkim doskonale znane – dodaje producent Robert Lorenz.

Do napisania scenariusza „Medium” Petera Morgana zainspirowały doświadczenia, które stały się jego udziałem po tym jak w wypadku samochodowym zginął jego bliski przyjaciel. – Zmarł tak nagle. Tak gwałtownie. To nie miało sensu. Jego duch wciąż unosił się między nami, chociaż jego już tutaj  nie było. Chciałem napisać historię, która oddałaby to jak się wtedy czułem – wyjaśnia Peter Morgan.

WYDANIE BLU-RAY I DVD

Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Medium” pojawi się w sklepach 10 czerwca.
Na płytach nie zabraknie, oczywiście, wyjątkowych dodatków specjalnych.

TYLKO NA BLU-RAY
PODĄŻAJ ŚLADAMI MEDIUM RAZEM Z CLINTEM EASTWOODEM I MATTEM DAMONEM

Poznaj świat sceptyków, parapsychologów i medium, którzy próbują znaleźć odpowiedź, czy istnieje życie po śmierci – a także odkrywają kolejne sekrety powstawania filmu – skupiają się na takich tematach jak Bliźniacze więzi, Dlaczego białe światło? i wiele więcej!  PLUS: Eastwood Portret Mistrza – wersja rozszerzona po raz pierwszy w jakości Hi-Def! Wnikliwy, długometrażowy zarys aktorskiej i reżyserskiej kariery – opowiedziany jego własnymi słowami – obejmujący ponad 35-letnią współpracę Eastwooda ze studiem Warner Bros.

 WYDANIE DVD
ZGŁĘBIANIE MEDIUM W 3 WNIKLIWYCH DOKUMENTACH:

Tsunami! Rekonstrukcja kataklizmu, Lokalizacje Medium – wybór obsady i  Życie po śmierci według Eastwooda

Więcej:News