Stare przysłowie mówi, że gdyby mężczyźni musieli rodzić, to nasz gatunek wymarłby już dawno temu. Teraz bóle porodowe mogli poczuć mężczyźni z chińskiego miasta Jinan.

Jeden ze szpitali w Chinach zaproponował mężczyznom, by podłączyli się do specjalnej maszyny i w ten sposób lepiej zrozumieli, czego doświadczą ich partnerki, które spodziewają się dzieci. Władze szpitala podkreśliły, że ich celem było uświadomienie mężczyznom, ile bólu i cierpienia znoszą kobiety podczas porodu

- Celem wydarzenia było podniesienie świadomości, czym tak naprawdę jest poród oraz wzbudzenie szacunku do kobiet, które mają za sobą takie doświadczenie - powiedział rzecznik szpitala. 

Do stworzenia złudzenia porodu wykorzystano maszynę, która stymulowała mięśnie mężczyzn i powodowała silnie skurcze podbrzusza. Uczestnicy eksperymentu szybko zalewali się łzami z bólu. Większość z nich stwierdziła, że ich podejście do ciężarnych partnerek uległo zmianie. Lepiej zrozumieli, przez co przechodzą kobiety. Część uczestników także podkreśliła, że nie wyobraża sobie znoszenia takiego bólu przez całe godziny. 


Czytaj więcej: