Inteligentne wyszukiwanie i inne nowości w Microsoft Edge. Można już je testować

W ostatnich latach przeglądarka Microsoft Edge mocno się rozwinęła i już od jakiegoś czasu zaczyna wyznaczać trendy, jeśli chodzi o funkcje. Teraz w kanale Beta pojawiła się wersja 118 tej przeglądarki i chętni mogą zacząć testować kilka fajnych nowości, jakie przygotowała firma.
Inteligentne wyszukiwanie i inne nowości w Microsoft Edge. Można już je testować

W kanale Beta pojawiła się już 118.wersja przeglądarki Microsoft Edge. Można już ją pobrać i przetestować nowości

Nowa wersja przeglądarki od Microsoftu przynosi kilka ważnych zmian. Pojawia się Edge dla Firm, który wprowadza specjalny mechanizm automatycznego przełączania, pozwalający przechowywać dane osobiste i służbowe w jednej przeglądarce (z oddzielnymi pamięciami podręcznymi i lokalizacjami przechowywania), zmniejszając w ten sposób obszar narażony na cyberataki i zwiększając wygodę użytkownika. Innymi słowy, Edge może automatycznie przełączać się na twój profil do pracy podczas otwierania niektórych stron internetowych, jednocześnie chroniąc wszystkie twoje dane osobiste przed synchronizacją firmową.

Czyta też: Aplikacja Zdjęcia na Windowsie stanie się jeszcze przydatniejsza. Microsoft przygotował kilka nowości

Dzięki natywnym zabezpieczeniom klasy korporacyjnej, produktywności, możliwościom zarządzania i wbudowanej sztucznej inteligencji Edge for Business to kolejny krok na naszej drodze do dostarczenia najlepszej przeglądarki dla firm. Edge dla firm to ewolucja przeglądarki Microsoft Edge, stworzona, aby umożliwić organizacjom maksymalizację produktywności i bezpieczeństwa oraz zaprojektowana w celu oddzielenia przeglądania służbowego od osobistego
– tłumaczy Microsoft.

Kolejną istotną nowością w Edge 118 jest inteligentne wyszukiwanie na stronie. Funkcja oparta na sztucznej inteligencji pozwala znaleźć powiązane dopasowania i zlokalizować potrzebną frazę nawet wówczas, gdy błędnie napiszemy jakieś słowo. W ten sposób firma opisuje to narzędzie:

Wyszukiwanie słowa lub frazy na stronie internetowej stało się łatwiejsze dzięki sztucznej inteligencji. Nawet jeśli błędnie wpiszesz słowo w zapytaniu, zasugerujemy powiązane dopasowania i słowa, co ułatwi znalezienie tego, czego szukasz. Podczas wyszukiwania wystarczy wybrać sugerowany link, aby szybko zlokalizować żądane słowo lub frazę.

Czyta też: Bard zyskuje na znaczeniu. Integracja z usługami Google pomoże mu dogonić konkurencję

Ponadto, jak podaje oficjalny dziennik zmian, w Edge 118 pojawią się następujące nowości:

  • Zmiana środowiska aktualizacji – powiadomienia o dostępnych aktualizacjach Edge będą wyświetlane w Przeglądarce Podstawowej, a nie na stronie Ustawienia, co zapewnia lepszą widoczność i wygodę. Uwaga: ta funkcja jest wdrażana w sposób kontrolowany. Jeśli nie widzisz tej funkcji, sprawdź ponownie, gdy będziemy kontynuować wdrażanie.
  • Nowa polityka SmartScreen – zasada ExemptSmartScreenDownloadWarnings umożliwia administratorom utworzenie słownika rozszerzeń typów plików z odpowiednią listą domen, które będą wykluczone z ostrzeżeń SmartScreen AppRep. Pliki z rozszerzeniami określonymi dla domen określonych w tych zasadach nadal będą podlegać ostrzeżeniom bezpieczeństwa związanym z rozszerzeniami plików i ostrzeżeniom o pobieraniu mieszanej zawartości.
  • Nowe zasady aktualizacji Microsoft Edge – zasady MeteredUpdatesDefault i MeteredUpdates umożliwiają administratorom kontrolowanie ustawienia „Pobieraj aktualizacje przez połączenia taryfowe” (edge://settings/help). MeteredUpdatesDefault dotyczy wszystkich aplikacji, a MeteredUpdates dotyczy aplikacji docelowych. Gdy zasada jest skonfigurowana jako Zezwalaj, aktualizacje są przeprowadzane w przypadku połączenia taryfowego, takiego jak połączenia komórkowe lub inne, w których kontrolowane jest wykorzystanie danych.

Microsoft Edge 118 Beta można już pobrać  z oficjalnej strony internetowej i przetestować zmiany, jakie przygotowała firma. Można również trochę zaczekać na stabilna aktualizację, która powinna pojawić się 12 października.