Garść przydatnych nowości w przeglądarce Edge. Co wprowadził Microsoft?

Microsoft wydał właśnie najnowszą wersję swojej przeglądarki. Edge o numerze 119 jest już dostępna w stabilnym kanale, dlatego, zanim zainstalujecie aktualizację, warto sprawdzić, jakie zmiany i ulepszenia zostały wprowadzone przez giganta.
Garść przydatnych nowości w przeglądarce Edge. Co wprowadził Microsoft?

Edge 119 już w stabilnej wersji. Sprawdźmy przygotowane nowości

W ostatnich latach przeglądarka Microsoft Edge mocno się rozwinęła i już od jakiegoś czasu zaczyna wyznaczać trendy, jeśli chodzi o funkcje. Na początku tego roku do przeglądarki trafiła świetna funkcja podzielonego ekranu. To bardzo przydatne, w szczególności dla każdego, kto często musi przeskakiwać pomiędzy stronami internetowymi. Dzięki temu można przeglądać je w jednym czasie, bez zbędnego klikania i zmieniania zakładek. Zamiast otwierać dwa okna przeglądarki lub przeskakiwać pomiędzy kartami, bez problemu możemy otworzyć dwie witryny obok siebie, korzystając właśnie z tej funkcji, wybierając ją z paska narzędzi lub wciskając Ctrl + Shift + 2.

Czytaj też: Kolejne Apple Watch dostaną jeszcze więcej funkcji pomagających dbać o zdrowie

Niedawno Microsoft ulepszył tę funkcję, dodając możliwość przełączania się pomiędzy widokami oraz zmieniać ich rozmiar, dodatkowo dostosowując wszystko do swoich preferencji. W trybie podzielonego ekranu można już też wybrać, w którym miejscu na ekranie ma zostać otwarta dana strona, a przede wszystkim, czy będą one ułożone pionowo lub poziomo. Wraz z Edge 119 pojawia się kolejne usprawnienie dla tej funkcjonalności.

Czytaj też: Co z nowym Androidem dla Galaxy S20 i Galaxy Note 20? Nie mamy dobrych wiadomości

Zgodnie z dziennikiem zmian, w nowej wersji przeglądarki, po jej ponownym uruchomieniu nie będziemy musieli jeszcze raz otwierać dwóch okien obok siebie. Przywrócimy sesję i tak samo, jak otwarte były witryny w chwili zamknięcia, będą ustawione po ponownym otwarciu przeglądarki. To spore ułatwienie, które pozwala zwiększyć produktywność i efektywniej wykonywać wiele zadań jednocześnie. 

Czytaj też: Apple nakłamał i teraz ma kłopoty. Firma wypłaci wielomiliardowe odszkodowania?

Nowość w trybie podzielonego ekranu to nie wszystko, bo Microsoft dodał jeszcze kilka nowości, skierowane przede wszystkim do administratorów i służące do zarządzania Edge w pracy. Wśród nowości znalazła się opcja zmiany zachowania zdarzenia “beforeunload”, nowe reguły synchronizacji witryn w sieci firmowej, nowe polityki, takie jak zmiany stron intranetu w profile służbowe, a także opcja dodatkowego zarządzania aplikacjami na pasku bocznym. Z tych ulepszeń raczej przeciętny użytkownik nie skorzysta, jednak na pewno dla wielu osób okażą się bardzo przydatne. Dziennik zmian wspomina też, że stabilny Edge 119 „naprawiła różne błędy i problemy z wydajnością”, ale konkretów firma nie podała.