W Microsoft Edge nastanie prawdziwy mrok. Trwają testy ciemniejszego trybu ciemnego w przeglądarce

Dark Mode, czyli tryb ciemny lub nocny obecny jest już praktycznie wszędzie – od aplikacji na smartfony, przez witryny internetowe, po systemy operacyjne i przeglądarki. Użytkownicy pokochali możliwość zmiany kolorów na ciemne, dzięki którym korzystanie z komputera czy smartfona w nocy jest o wiele przyjemniejsze. Jednak najwyraźniej zwykły tryb ciemny to nadal za mało i w Microsoft Edge pojawi się jeszcze ciemniejsza opcja.
W Microsoft Edge nastanie prawdziwy mrok. Trwają testy ciemniejszego trybu ciemnego w przeglądarce

Niech nastanie ciemność! Microsoft przyciemni dark mode w Edge

Przeglądarka Microsoftu już od dawna nie służy już tylko do pobierania innej przeglądarki. Na przestrzeni lat firma wzbogacała ją o coraz to nowe funkcje i ulepszała tak, by użytkownicy chętnie z niej korzystali. Tryb ciemny jest obecny w Edge od mniej więcej 4 lat i był jedną z tych nowości, które powitano z otwartymi ramionami. Dzięki możliwości zmiany kolorów można było zmniejszyć zmęczenie oczu podczas korzystania z przeglądarki w nocy lub w słabych warunkach oświetleniowych. W kolejnych latach Microsoft jeszcze udoskonalał ten tryb, dodając do niego możliwość włączenia go na odwiedzanych witrynach czy łatwiejsze przełączanie pomiędzy trybem jasnym.

Czytaj też: To koniec przeglądarki Opera. Zastąpi ją… Opera One, wzmocniona sztuczną inteligencją

Teraz okazuje się, że gigant z Redmont pracuje nad jeszcze jedną opcją. Jak donosi leaker Leopeva64 na Twitterze, firma testuje nową opcję, w której szare kolory trybu ciemnego zmieniły się w czerń. Na poniższych zrzutach ekranu możecie zauważyć różnicę.

Czytaj też: Apple wie, że telefony szkodzą naszym oczom. Nowa funkcja pomoże o nie zadbać

W zasadzie wszystko sprowadza się do przyciemnienia takich elementów jak paski kart, narzędzi i ulubionych, pionowych kart oraz paska bocznego. Zmiana jest subtelna, ale od dłuższego czasu użytkownicy się o nią dopraszali. Obecnie nowość dostępna jest tylko w kanale Dev i nie wiadomo, kiedy pojawi się u wszystkich użytkowników. Nie jest też jasne czy ten ciemniejszy dark mode wprowadzony zostanie obok obecnego czy może finalnie go zastąpi.