Miliarder szuka żony. Warunek? Musi lubić podróże kosmiczne

Ekscentryczny magnat rynku mody rozstał się z dziewczyną i szuka kogoś nowego, tym razem na stałe. Związek z poszukiwaną kobietą ma scalić wspólna wyprawa w kosmos. Yusaku Maezawa szuka kogoś, z kim mógłby okrążyć Księżyc w rakiecie Elona Muska, którą to Japończyk pomógł sfinansować.
Miliarder szuka żony. Warunek? Musi lubić podróże kosmiczne

Przygotowanie do lotu pojazdu kosmicznego Starship to koszt, według Elona Muska, między 2 a 10 mld dolarów. Nie wiadomo, ile dokładnie Maezawa przekazał firmie Space X Muska, ale niedawno pozbył się 30 proc. udziałów we własnej firmie Zozo Inc. Dostał 2,3 mld dolarów gotówką i czas na przygotowanie się do dziewiczej podróży w kierunku Księżyca.

 

44-latek ma być pierwszym cywilem, któremu dane będzie okrążyć naszego naturalnego satelitę. Zaplanowany na 2023 roku lot będzie pierwszą lunarną załogową ekspedycją od 1972 roku. W ogłoszeniu w sieci Maezawa pisze, że chciałby tę podróż spędzić w towarzystwie ”specjalnej kobiety”. Po rozstaniu z 27-letnią aktorką Ayame Goriki przy jego boku zwolniło się miejsce.

O miejsce w rakiecie Muska koło japońskiego miliardera ubiegać się może każda kobieta powyżej 20 roku życia. Naturalnie, musi być zainteresowana podróżą w kosmos. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez dostępny w sieci formularz do 17 stycznia tego roku. – Choć coraz mocniej czuję, jak wypełniają mnie uczucia samotności i pustki, jedno cały czas nie opuszcza moich myśli: chęć do kochania kobiety – Maezawa przekonuje na stronie z ogłoszeniem.

 

 

– Chcę znaleźć partnerkę na życie. Chcę naszą miłość wykrzyczeć światu z kosmosu – dodaje. W formularzu trzeba podać swoje dane i dać odpowiedzi na kilka prostych pytań, jak to o ”mocne strony” albo ”co myślisz o Yusaku Maezawie”. Kandydatka na żonę zostanie ogłoszona w marcu. Ekscentryczny miliarder zarobił majątek na sprzedaży ubrań w internecie, ale uznanie zdobył też jako perkusista punkowej kapeli Switch Style, koneser sztuki i filantrop. Co roku rozdaje miliony jenów wśród ludzi którzy np. promują wybrane jego posty na Twitterze.