To kolejny po filmach Carlosa Reygadasa (Post Tenebras Lux), Cristiana Mungiu (Beyond the Hills) i Leosa Caraxa (Holy Motors) tytuł z canneńskiego konkursu głównego, który trafia do programu wrocławskiego festiwalu.


Głównymi bohaterami najnowszego filmu autora Pianistki i Białej wstążki są Georges (Jean-Louis Trintignant) i Anne (Emmanuelle Riva), małżeństwo muzyków w podeszłym wieku. Ich córka (Isabelle Huppert) mieszka z rodziną za granicą. Pewnego dnia Anne przechodzi silny atak, w wyniku którego jej stan zdrowia dramatycznie się pogarsza. Więzy uczuciowe od tylu lat łączące parę zostają wystawione na ciężką próbę. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu.

Opinie prasy o filmie:

Tajemnica „Miłości" polega na tym, że z jednej strony ukazuje życie jako pułapkę bez wyjścia, z drugiej strony jakimś cudem dodaje otuchy: ukazuje życie jako bezcenny spektakl. Pozwala spojrzeć prawdzie w oczy z niesentymentalną nadzieją. Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z arcydziełem.

Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

Siłą filmu Hanekego jest niebywała prawda każdej sceny, każdego gestu, każdej rozmowy. I wielkie role 81-letniego Jeana-Louisa Trintignanta i 85-letniej Emmanuelle Rivy. „Miłość" jest wielkim dziełem dotykającym istoty człowieczeństwa i tego, co może łączyć dwoje ludzi.

Barbara Hollender, Rzeczpospolita

Miłość trafi do polskich kin 2 listopada, tydzień po swojej światowej premierze. Polskim dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

Tylko do 24 czerwca trwa sprzedaż karnetów filmowych. Pełny program festiwalu zostanie ogłoszony na stronie internetowej 29 czerwca.