Liceum zastępuje klasę dziennikarską profilem vlogerskim. “Nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!”

W I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku rusza klasa vlogerska. Nowoutworzony tok nauczania zastąpi dotychczasowy profil dziennikarski, a uczniowie dzięki zajęciom praktycznym i teoretycznym dowiedzą się m.in. jak budować własną markę w internecie.
Liceum zastępuje klasę dziennikarską profilem vlogerskim. “Nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem!”

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodzieży. Dotychczasową klasę o profilu dziennikarskim, zgodnie z duchem czasu, zastąpi klasa vlogerska, której uczniowie będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat kanałów społecznościowych i streamingowych. Zajęciom teoretycznym będzie towarzyszył nacisk na praktykę. Młodzi ludzie dostaną szansę na zrealizowanie własnego projektu, będą mogli korzystać ze studia telewizyjnego i radiowego oraz nauczą się tworzyć materiały graficzne. Wszystko to, aby zyskiwać w przyszłości wartościowych obserwatorów. 

– Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem! – czytamy na stronie liceum.

Placówka kładzie duży nacisk na praktykę, dlatego młodzież będzie mogło organizować uroczystości szkolne, relacjonować je, przeprowadzać wywiady ze znanymi osobami oraz tworzyć profesjonalny content. Z tego też powodu klasa dedykowana jest uczniom kreatywnym i aktywnym, którzy myślą o karierze youtubera, vlogera, influencera, dziennikarza, fotografa lub nawet marketingowca. Dzięki czteroletniej nauce mają zdobyć wszystkie potrzebne narzędzia, aby odnieść sukces w wymarzonym zawodzie. Dlatego jak czytamy na stronie placówki, zajęcia dodatkowe prowadzone metodą projektową będą nadzorowane przez praktyków w danej dziedzinie w formie treningu wybranych kompetencji.

Blichtr internetowej sławy jest bardzo kuszący dla młodych ludzi. Dowody na to znajdziemy w raporcie „Aspiracje dziewczynek w Polsce”. Badania przeprowadzone przez IQS na zlecenie Inspiring Girls Polska na reprezentatywnej próbie dziewcząt w wieku 10-15 lat oraz ich matek pokazują, że aż 48 proc. nastolatek widzi swoją przyszłość w kanałach mediów społecznościowych. Jako swój wymarzony zawód wskazały one youtuberkę, instagramerkę lub tiktokerkę. I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku próbuje więc wypełnić lukę w polskim szkolnictwie i dostosować się do nowych czasów. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy placówka oświatowa wychodzi naprzeciw panującym modom i potrzebom młodzieży.

Od września minionego roku uczniowie liceum w Michałowie przygotowują się do kariery gwiazd estrady. Do zawodu przygotowują ich artyści pokroju Marcin Miller, który ze swoimi podopiecznymi zdążył już nawet nagrać teledysk. Popularność klasy o profilu disco polo wśród młodzieży udowodniła, że szkoły w Polsce powinny zerwać z utartymi schematami i iść z duchem czasu, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań współczesnych nastolatków. I to właśnie zrobiło I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

 

# Rekrutacja2021 ruszyła! Poznaj naszą ofertę Klasa VLOGERSKA PIERWSZA W POLSCE!  ℹ️ więcej … Opublikowany przez I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku – Międzynarodowa Szkoła & nbsp; Piątek, 26 lutego 2021