MOTObieganie – odkryj w sobie maratończyka

Tegoroczna współpraca firmy Motorola i Fundacji „Maraton Warszawski” stała się inspiracją do stworzenia MOTObiegania – aplikacji dedykowanej biegaczom, którzy chcą rozpocząć treningi przygotowujące do udziału w maratonie. Zmotywuj się do biegania i dołącz do prestiżowego grona maratończyków. Do 33. Maratonu Warszawskiego zostało jeszcze kilkanaście tygodni! Do biegu, gotowi … START!

Dla biegaczy przygotowano dwie wersje MOTObiegania – z 13-tygodniowym treningiem przygotowującym do 33. Maratonu Warszawskiego dla osób trenujących regularnie oraz wersję z 28-tygodniowym planem treningowym skierowanym do początkujących biegaczy, chcących przygotować się do ukończenia dystansu w wybranym terminie – już teraz przypominamy wszystkim o przyszłorocznej 34 edycji Maratonu Warszawskiego.

Śledząc zmagania zawodników podczas tegorocznego 6. Półmaratonu Warszawskiego, postanowiliśmy zainspirować naszych zaprzyjaźnionych developerów do stworzenia programu, z którym biegacze będą mogli przygotować się do kolejnych ważnych wydarzeń biegowych, w tym tegorocznego 33. Maratonu Warszawskiego. MOTObieganie skierowane jest do wszystkich osób, które kochają ruch i aktywne życie. Każdy, kto trenuje bieganie ma możliwość, w profesjonalny sposób poprawić swoją kondycję fizyczną. Nasza aplikacja ma spełniać rolę osobistego trenera, który w trakcie treningu będzie motywował do osiągania coraz lepszych wyników oraz pomoże stawiać czoła coraz trudniejszym wyzwaniom. – powiedziała Małgorzata Matusiewicz, Szefowa Marketingu w Motorola Mobility Polska Sp. z o.o.

MOTObieganie – to aplikacja przystosowana do pracy na wszystkich smartfonach działających w oparciu o platformę Android. Dzięki aplikacji każdy biegacz będzie mógł zaplanować i zrealizować trening do 33.Maratonu Warszawskiego lub każdego innego maratonu. Do wyboru są dwie opcje treningowe: opracowany przez zawodowych trenerów plan treningowy oraz program indywidualny. Wybrany przez nas 13-tygodniowy plan treningowy automatycznie synchronizuje się z kalendarzem zainstalowanym w telefonie i na tej podstawie informuje o wymaganiach treningowych danego dnia przygotowań do 33. Maratonu Warszawskiego. Aplikacja pozwala również śledzić postępy i pokonywane dystanse, a każdy bieg zapisywany jest automatycznie w historii, można więc wrócić w dowolnej chwili i porównać wyniki.

Dla biegaczy, którzy chcą pochwalić się swoimi osiągnięciami bądź potrzebują dodatkowej motywacji do trenowania zaprojektowano funkcję umożliwiającą dzielenie się wynikami treningu na Facebooku. Przyjaciele mogą z łatwością kibicować naszym przygotowaniom do 33. Maratonu Warszawskiego i zagrzewać do walki. MOTObieganie umożliwia również podgląd pokonywanej trasy, a bieżący widok parametrów biegu pomaga, min. utrzymać zaplanowaną średnią prędkość każdego treningu.

Więcej:gadżety