Mowa ciała kobiety. Po czym poznasz, że z tobą flirtuje?

Mowa ciała kobiety wiele zdradza na temat tego, co faktycznie myśli o drugiej osobie. Pojedyncze sygnały, ukradkowe gesty czy nawet jej postawa są w stanie wyrazić więcej, niż słowa. Umiejętność wyłapywania tych pozornie nieistotnych szczegółów jest szczególnie przydatna w trakcie flirtu. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze pojedynczy gest czy uśmiech musi świadczyć o zainteresowaniu. Jak wygląda mowa ciała kobiety w trakcie flirtu?
Mowa ciała kobiety. Po czym poznasz, że z tobą flirtuje?

Mowa ciała kobiety  uśmiech

Mowa ciała kobiety wyrażana jest zarówno w gestach, jak i mimice. Wyraz twarzy wiele mówi o tym, jak ta osoba odbiera swojego rozmówcę i co o nim myśli. Warto obserwować, co dzieje się z jej ustami w poszczególnych momentach.

Jeśli na jej twarzy gości szeroki uśmiech, który obejmuje również oczy (w kącikach powinny tworzyć się drobne zmarszczki mimiczne), to jest on szczery. Kobieta ta jest szczęśliwa lub rozbawiona, cieszy ją twoje towarzystwo i czuje do ciebie sympatię. Jeśli natomiast uśmiech obejmuje wyłącznie dolną linię twarzy, nie sięgając oczu to najprawdopodobniej jest on nieszczery.

Mowa ciała kobiety zdradza również, gdy jest ona kimś zauroczona. W tym przypadku gdy obiekt jej westchnień o czymś mówi na jej twarzy pojawia się delikatny uśmiech, a usta są delikatnie rozchylone. Taka postawa świadczy o tym, że kobieta bardzo uważnie słucha każdego słowa i uważa swojego rozmówcę za fascynującą osobę.

Mowa ciała kobiety – eksponowanie wrażliwych miejsc

Mowę ciała kobiety można odczytywać na wiele sposobów. Najlepiej zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zachowuje się ona, gdy w pobliżu pojawi się obiekt jej zainteresowań. Niektóre z wysyłanych sygnałów mogą stanowić jawne zaproszenie i świadczyć o chęci bliskości z tą osobą.

Jeśli kobieta odsłania swoją szyję, muska ją palcami lub wręcz odrzuca włosy na drugą stronę by ją wyeksponować, to jest to bardzo jasny sygnał. Takie gesty świadczą o zainteresowaniu drugą osobą i dużym napięciu seksualnym. Miejsca te są dla kobiet szczególnie wrażliwe i intymne, dlatego pokazywanie ich komuś świadczy o sporym napięciu seksualnym. Jeśli dodatkowo przechyla głowę na jedną stronę, jest to już bardzo jasne zaproszenie do flirtu.

Mowa ciała kobiety  szukanie kontaktu fizycznego

Mowa ciała kobiety, która jest zainteresowana drugą osobą jest często o wiele mniej transparentna, niż mogłoby się wydawać. Z kolei niektóre gesty zakochanej dziewczyny wyraźnie świadczą o tym, że chciałaby przenieść tą znajomość na kolejny poziom. Świadczy o tym chociażby szukanie przez kobietę okazji, by dotknąć obiektu swoich westchnień.

Przypadkowe muśnięcia ręki czy nadgarstka, czy nawet łapanie za dłoń, by zaakcentować swoją wypowiedź to nie tylko przypadkowo czynione gesty. Kobieta, która często szuka kontaktu fizycznego z drugą osobą okazuje w ten sposób, że chciałaby bardziej się do niej zbliżyć. To jeden z bardziej subtelnych sposobów na flirt i okazanie zainteresowania drugiej osobie.

Mowa ciała kobiety  postawa stojąca i siedząca

Mowa ciała kobiety objawia się nie tylko w gestach, ale również w tym, jaką postawę przyjmuje w obecności drugiej osoby. Jeśli jej ciało jest rozluźnione, a jedno biodro wysunięte na bok to może być oznaką, że jest zainteresowana swoim rozmówcą. Sztywna postawa świadczy o napięciu i nerwowości, a przygarbienie o tym, że kobieta nie czuje się komfortowo w danym towarzystwie i najchętniej wycofałaby się z konwersacji.

Typowym gestem zakochanej kobiety jest nachylanie się do rozmówcy  pozornie po to, by lepiej go słyszeć. W ten sposób panie starają się zmniejszyć dystans pomiędzy nimi a obiektem ich westchnień.

W pozycji siedzącej panują odwrócone zasady czytania kobiecej mowy ciałem. Postawa wyprostowana, z lekko opuszczoną głową i bez krzyżowania nóg to zaproszenie do rozmowy, szczególnie w połączeniu z kontaktem wzrokowym i delikatnym uśmiechem. Taka pozycja jest bardzo korzystna, ponieważ pozwala na wyeksponowanie kobiecych atutów. Skrzyżowanie nóg lub rąk w trakcie siedzenia może być formą odcięcia się od otoczenia, choć w wielu przypadkach wynika raczej z wygody.

Mowa ciała kobiety – zabawa włosami

Mowa ciała kobiety to zbiór sygnałów niewerbalnych, niejednokrotnie ciężkich do wychwycenia. Pozornie nieistotne szczegóły mogą mieć kluczowe znaczenie przy odczytywaniu zamiarów pań. Jednym z przykładów zachowań, które mogą stanowić zaproszenie do flirtu tylko w połączeniu z innymi jest bawienie się włosami.

Kobieta, która bawi się swoimi włosami w trakcie rozmowy lub obserwowania drugiej osoby może w ten sposób okazywać swoje zainteresowanie nią. Okręcanie kosmyków wokół palca, częste poprawianie ich czy nawet zarzucanie włosami na plecy świadczą o pewności siebie i mogą świadczyć o tym, że rozmówca jest dla kobiety bardzo atrakcyjny. Poprzez ciągłe dotykanie włosów panie chcą, by zwrócić na nie uwagę, w ten sposób eksponując jeden ze swoich atutów.

Jeśli jednak kobieta chowa się za włosami, zasłaniając nimi twarz to najprawdopodobniej nie jest zainteresowana bliższą znajomością. Takie zachowanie może świadczyć o niechęci do rozmówcy, jak również o nieśmiałości, dlatego przy odczytywaniu tego typu gestów trzeba wziąć pod uwagę również mimikę i postawę.

Czym mowa ciała kobiety różni się od męskiej?

Mowa ciała kobiety jest o wiele bardziej transparentna i znacznie łatwiejsza do odczytania niż męski język niewerbalny. Panowie z reguły są o wiele bardziej oszczędni w gestach i uśmiechach. Często starają się oni nie okazywać zainteresowania w zbyt nachalny sposób. Stąd może brać się pewnego rodzaju wycofanie czy nawet myląca dla wielu kobiet pozorna obojętność.

O tym, czy mężczyzna jest zainteresowany najwięcej mówią oczy, gesty oraz postawa ciała. Panowie są również mistrzami delikatnych uśmiechów, szczególnie jeśli rozmawiają z atrakcyjną dla nich kobietą. U mężczyzn warto zwrócić uwagę na dłonie oraz sposób ułożenia nóg. Jeśli twój rozmówca pokazuje ci nadgarstki świadczy to o tym, że ma wobec ciebie szczere intencje. Z kolei krzyżowanie nóg i odchylenie na krześle mają za zadanie stworzyć dystans i są sygnałem braku zainteresowania.