Mowa ciała kobiety  uśmiech

Mowa ciała kobiety wyrażana jest zarówno w gestach, jak i mimice. Wyraz twarzy wiele mówi o tym, jak ta osoba odbiera swojego rozmówcę i co o nim myśli. Warto obserwować, co dzieje się z jej ustami w poszczególnych momentach.

Jeśli na jej twarzy gości szeroki uśmiech, który obejmuje również oczy (w kącikach powinny tworzyć się drobne zmarszczki mimiczne), to jest on szczery. Kobieta ta jest szczęśliwa lub rozbawiona, cieszy ją twoje towarzystwo i czuje do ciebie sympatię. Jeśli natomiast uśmiech obejmuje wyłącznie dolną linię twarzy, nie sięgając oczu to najprawdopodobniej jest on nieszczery.

Mowa ciała kobiety zdradza również, gdy jest ona kimś zauroczona. W tym przypadku gdy obiekt jej westchnień o czymś mówi na jej twarzy pojawia się delikatny uśmiech, a usta są delikatnie rozchylone. Taka postawa świadczy o tym, że kobieta bardzo uważnie słucha każdego słowa i uważa swojego rozmówcę za fascynującą osobę.

 

 

Mowa ciała kobiety – eksponowanie wrażliwych miejsc

Mowę ciała kobiety można odczytywać na wiele sposobów. Najlepiej zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zachowuje się ona, gdy w pobliżu pojawi się obiekt jej zainteresowań. Niektóre z wysyłanych sygnałów mogą stanowić jawne zaproszenie i świadczyć o chęci bliskości z tą osobą.

Jeśli kobieta odsłania swoją szyję, muska ją palcami lub wręcz odrzuca włosy na drugą stronę by ją wyeksponować, to jest to bardzo jasny sygnał. Takie gesty świadczą o zainteresowaniu drugą osobą i dużym napięciu seksualnym. Miejsca te są dla kobiet szczególnie wrażliwe i intymne, dlatego pokazywanie ich komuś świadczy o sporym napięciu seksualnym. Jeśli dodatkowo przechyla głowę na jedną stronę, jest to już bardzo jasne zaproszenie do flirtu.