Muzyka – lekarstwo dla ciała i dla duszy

Znana i ceniona od wieków. Przyjemna, relaksująca, wykorzystywana w leczeniu różnych schorzeń – od demencji, przez depresję, po zmniejszanie bólu. Poprawia też nastrój i redukuje napięcie. O korzystnym dla zdrowia wpływie muzykoterapii mówią eksperci z najlepszego holistycznego hotelu SPA w Polsce.  
Muzyka – lekarstwo dla ciała i dla duszy

Pozytywne działanie muzyki było znane już w Starożytności. W czasach współczesnych jej leczniczy wpływ na organizm i psychikę człowieka potwierdzono licznymi badaniami naukowymi. Dziś wiemy, że odpowiednio dobrany rodzaj muzyki zmienia napięcie mięśni, zmniejsza uczucie niepokoju, pomaga się wyciszyć i podnosi sprawność intelektualną. Wspomaga regenerację sił i ogólną relaksację, harmonizuje poziom hormonów i pracę gruczołów dokrewnych, oczyszcza organizm z różnych szkodliwych substancji i może wspierać go w przeciwstawianiu się chorobie.

Wśród zalet muzykoterapii można wymienić także: radość, przypływ energii, wyciszenie, wypoczynek i kojący relaks, a co za tym idzie poprawę zdrowia, samopoczucia, jakości snu, a także rozwijanie świadomości, wzmacnianie pozytywnej samooceny, pewności siebie, ekspresji własnych uczuć i przeżyć, zmniejszanie poziomu lęku i napięcia psychoruchowego oraz zaspokajanie potrzeby bezpieczeństwa.

– Gorąco polecam muzykoterapię podczas koncertów na gongi tybetańskie. Choć odbywa się bez bezpośredniej styczności instrumentu z ciałem, jest bardzo przyjemnym doświadczeniem. Nasze ciało składa się w 85 procentach z wody, dzięki temu wibracja działa na nie niczym kamyk rzucany na gładką powierzchnię jeziora i jest rozprowadzana po całym organizmie. –  tłumaczy Marzanna Karkoszka, mistrzyni gry na gongach z Manor House SPA i dodaje: – Dżwiękoterapię szczególnie docenią osoby zmęczone, zestresowane, przebodźcowane, które prowadzą intensywny styl życia i mocno eksploatują swój organizm. Fale dźwiękowe wprawiając ciało w wibracje, uwalniają napięcia, relaksują, regenerują, poprawiają nastrój, podnoszą pozytywną energię i dodają sił, wspaniale więc służą również tym, którzy po prostu chcą poczuć się lepiej.

W Polskim Centrum Biowitalności mazowieckiego kompleksu Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów***** z dobrodziejstw muzykoterapii można skorzystać na wiele sposobów.

  • Koncerty na gongi i misy tybetańskieoraz dzwonki Koshi i Zaphir można porównać do kąpieli w dźwiękach. Każda komórka ciała jest dotknięta przez wibracje i drgania rezonujących instrumentów. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu i samego DNA. Następuje odblokowanie meridianów (kanały energetyczne), usuwanie toksyn z organizmu, regulacja funkcji narządów wewnętrznych i przyspieszenie regeneracji tkanek. Poprawia się krążenie krwi i płynów ustrojowych, a bóle są łagodzone. Terapia stymuluje również kreatywność i siły twórcze.
  • Niezapomnianym przeżyciem będą nocne koncerty na misy kryształowe i kamertony z mantrowaniem w basenie. Łagodne wibracje dźwięków mis wykonanych w 98% z czystego kwarcu pobudzają wyobraźnię, działają na metabolizm i harmonię czakr, oczyszczają aurę, balansują obie półkule mózgowe i aktywizują szyszynkę. Dźwięk instrumentów wzmocniony przez wodę wpływa dobroczynnie na organizm na wielu poziomach.
  • Masaż dźwiękiem polega na ułożeniu odpowiedniej misy na ciele w ściśle określonych miejscach i delikatnym pobudzeniu ich do drgań. Jest polecany jest zarówno ludziom zdrowym jako terapia relaksacyjna, jak i tym, którzy borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Doskonale sprawdza się jako zabieg dla dwojga, wzmacniając pozytywną energię w parze.
  • Muzyczne sesje z muzyką solfeżową o odpowiednich częstotliwościach dźwięków umożliwiają m.in. regenerację i transformację DNA, uwalnianie od podświadomych lęków i traum, aktywowanie czakr od podstawy (396 Hz) aż do korony (963 Hz), przynosząc wewnętrzną harmonię. Wpływowi muzyki harmonizującej czakry można się poddać podczas Terapii Biowitalnej i na Kryształowym Łóżku.
  • Muzyczne medytacje z utworami WingMakers pomagają wejśćw interakcję z „instrumentem ludzkim” na poziomie ciała, emocji i umysłu. W specjalnie przygotowanej Sali Wing Makers można nie tylko słuchać tej muzyki, ale też zapoznać się z całą filozofią, obrazami i poezją. Z muzyki tej można czerpać również w zaciszu hotelowego pokoju.

Gabinety Bioodnowy Manor House wyróżnia to, że terapie i zabiegi SPA wzmacniane wibracjami kamertonów. Przed terapią kąpiel w dźwiękach kamertonów odpręża ciało, przygotowuje je do zabiegu, a po masażu utrwala jego działanie. Polecamy spróbować.

Więcej na: www.manorhouse.pl  

Lokowanie marki: manorhouse.pl  

Lokowanie produktu: manorhouse.pl