“Na tropie legendy” z Sci Fi Universal

Słynny arecheolog Ashley Cowie i polska prezenterka Kinga Philipps zapraszają na wyprawę tropem legend i tajemnic

„Nazywam się Ashley Cowie. Jestem pisarzem i archeologiem wyspecjalizowanych w starożytnej symbolice i tajemniczych legendach. Spędziłem całe lata, badając najbardziej fascynujące archeologiczne obiekty świata. Teraz zamierzam odkryć gdzie się znajdują. Niektórzy woleliby, aby te sekrety pozostały ukryte, ale ja nie spocznę dopóki nie ujawnię prawdy w moim programie”.

Ashley Cowie jest szkockim historykiem i podróżnikiem. W latach 90-tych poświęcił przeszło dekadę na eksplorację bezdroży północnej Szkocji, gdzie odkrył liczne prehistoryczne artefakty, w tym neolityczne krzemienne narzędzia i rzeźbione kamienne nagrobki. Pomiędzy rokiem 2002 i 2009 opracowywał symbolikę średniowiecznego kościoła Rosslyn Chappel, w której odkrył jedne z najwcześniejszych systemów mapowania na świecie.

Archeolog jest producentem, autorem scenariusza i gospodarzem „Na tropie legendy”, najnowszego programu przygodowego, który będzie miał premierę 26 czerwca na antenie SciFi Universal. Kamery śledzą szkockiego Indianę Jonesa gdy ten podróżuje po świecie w poszukiwaniu najbardziej tajemniczych i nieodkrytych artefaktów. Każdy z sześciu godzinnych odcinków to wybuchowa mieszkanka filmu awanturniczo-przygodowego w stylu „Indiana Jones” i zawiłej łamigłówki rodem z „Kodu Da Vinci”. Ashley Cowie przedziera się przez gęste dżungle Amazonii, nurkuje w jeziorach wulkanicznych, maszeruje przez niedostępne pustynie i wspina się na najwyższe szczyty peruwiańskich Andów. Towarzyszy mu zdeterminowana ekipa telewizyjna z nieustraszoną Kingą Phillips na czele (dawniej Szpakiewicz), aktorką i prezenterką urodzoną w Warszawie.

26 czerwca na kanale SciFi premiera pierwszego odcinka  „Na tropie legendy”, gdzie Ashley Cowie i Kinga Phillips będą razem wydzierać tajemnice ze szponów historii.

Serial „Na tropie legendy” – premiera już we wtorek 26 czerwca o 23:00  na kanale SciFi Universal!