Najciekawsze kursy i warsztaty na przetrwanie jesieni i zimy

Upalne lato stało się już wspomnieniem. Coraz chłodniejsze poranki i krótkie, deszczowe dni przypominają, że przed nami dwie niezbyt lubiane pory roku. Jesień i zima to nie tylko gorsza pogoda, zimno, ale również dłuższe wieczory. Aby przetrwać ten czas, warto znaleźć sobie ciekawe zajęcie. Dobrym pomysłem będą profesjonalne kursy lub warsztaty.

Polacy poświęcają na pracę około 44 godzin tygodniowo. Natomiast w czasie wolnym chętnie oddają się rozwijaniu pasji. Najwięcej osób ten czas przeznacza na sport – tak deklaruje 46% badanych przez Grupę Progres. Chętnie w trakcie odpoczynku czytamy książki (39%) oraz słuchamy muzyki (39%). Wolny czas spędzamy także, oglądając filmy (32%). Wśród innych pasji Polaków znalazły się również motoryzacja (21%), historia (18%) oraz podróże (11%).

W wolnym czasie panie najchętniej czytają książki (50%) i słuchają muzyki (33%). Mniejszym zainteresowaniem Polek cieszą się film, sport, motoryzacja, podróże i historia (po 17%). Wśród wymienianych przez kobiety pasji znalazły się również gotowanie, moda, sztuka, taniec, zdrowy styl życia i jeździectwo. Natomiast mężczyźni w wolnym czasie najczęściej wybierają sport (69%), oglądanie filmów (44%) oraz słuchanie muzyki (44%). Rzadziej interesują się motoryzacją (37%), literaturą (31%), historią (19%) i podróżami (6%). Panowie wśród swoich zainteresowań wymieniają także politykę, majsterkowanie, wędkarstwo, gry komputerowe oraz informatykę.

– Polacy chętnie spędzają czas na rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Takim zajęciom zdecydowanie sprzyja jesień i zima. Mamy wtedy więcej wolnego czasu – zauważa ekspert marki hapipożyczki. – Zwłaszcza długie jesienne i zimowe wieczory sprawiają, że chętniej sięgamy po książkę, siadamy przed ekranem, aby obejrzeć film. To również doskonały czas, żeby rozwinąć swoje umiejętności lub nabyć nowe. Właśnie jesienią wiele osób zapisuje się na różne kursy. Czasami barierą jest jednak koszt zajęć, bo te potrafią być dość drogie. Na szczęście takie wydatki można łatwo sfinansować na przykład pożyczką ratalną przez Internet – podkreśla ekspert.

Kursy i warsztaty dla profesjonalistów

Jesień i zima to idealny okres na rozwinięcie swoich zainteresowań, na które nie mamy czasu latem i wiosną. Dłuższe wieczory sprawiają, że często nudzimy się i nie wiemy, co zrobić z nadmiarem czasu. Warto ten moment wykorzystać na ciekawe, pasjonujące zajęcia, które rozwiną naszą wiedzę, a często także zawodowe umiejętności.

W dużych i mniejszych miastach jest organizowanych wiele różnych warsztatów i szkoleń, które niejednokrotnie prowadzą bardzo doświadczeni fachowcy. Sprawdźmy zatem, na co można liczyć. Czas jesienno-zimowy panie mogą spędzić na profesjonalnym kursie fryzjerstwa, makijażu lub na kosmetycznych warsztatach. Niestety, trzeba od razu przygotować się na duży wydatek. Koszt takiego szkolenia waha się od 6 000 do 9 000 zł. W czasie 60-120 godzin nauki kursantki mogą poznać tajniki profesjonalnego makijażu, rozwinąć umiejętności w zakresie fryzjerstwa i stylizacji lub poznać wiedzę o manicure, pielęgnacji dłoni czy też o pedicure i pielęgnacji stóp. Do tego nabędą profesjonalną wiedzę na temat różnych sposobów pielęgnacji twarzy.

Osoby nastawione na rozwój osobisty mogą poświęcić jesienne wieczory na kurs coachingu i kompetencji społecznych. Cena takiego szkolenia waha się od 6 000 do 12 000 zł. Zajęcia trwają 60-90 godzin i często kończą się egzaminem. W czasie takich kursów uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności potwierdzone certyfikatami, a do tego uczą się prowadzenia wystąpień publicznych i budowania własnego wizerunku.

Osoby zainteresowane wiedzą informatyczną wolny czas mogą ciekawie spędzić na pogłębianiu wiedzy z tej dziedziny. Na rynku znajdziemy wiele profesjonalnych kursów grafiki komputerowej, programowania w wybranym języku, analizy danych i Big Data, a nawet zarządzania działami IT w przedsiębiorstwach. Takie szkolenia trwają około 360 godzin, a ich koszt rozpoczyna się od 12 000 zł.

Jak sfinansować wymarzony kurs?

Profesjonalne kursy, często zakończone egzaminem, dostarczające dużej dawki wiedzy, mogą być początkiem nowej drogi zawodowej lub pomocą w rozwijaniu zainteresowań czy też zdolności. Niestety, są one dość kosztowne, ponieważ wykłady często są prowadzone przez najlepszych specjalistów z danej dziedziny, a do tego zajęcia trwają kilkadziesiąt godzin. Do profesjonalnego kursu najlepiej przygotować się już kilka miesięcy wcześniej, odkładając na ten cel środki. Jeśli nie uda nam się zgromadzić oszczędności, nie wszystko stracone. Można wtedy skorzystać z kredytu gotówkowego w banku. Niestety, to zwykle oznacza skomplikowaną procedurę, konieczność przygotowania wielu dokumentów, a do tego trwa dość długo. Takie rozwiązanie jest szczególnie niekorzystne, gdy trzeba wpłacić szybko pieniądze za kurs, bo liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń.

Na szczęście profesjonalne szkolenia można łatwo sfinansować pożyczką ratalną przez Internet. Nie ma tu skomplikowanych formalności, a wszystko można załatwić online. Do tego możemy w ten sposób sfinansować nawet najdroższy kurs, bo dzięki pożyczce ratalnej pożyczymy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszt niektórych ofert jest porównywalny z bankowym kredytem. Istotne jest także to, że taką pożyczkę można spłacać wygodnie w dogodnych ratach miesięcznych przez kilka lat.

Jesień i zima to pory roku, które są chłodne i ponure. Aby ten czas nieco sobie umilić i sprawić, że szybciej minie, warto wypełnić wolny czas ciekawymi zajęciami. Profesjonalny kurs, który rozwija nasze zawodowe umiejętności lub pasje, to idealne rozwiązanie. Nie warto oszczędzać na zdobywaniu wiedzy, bo ta z pewnością w przyszłości zaprocentuje.