Najdziwniejsze odmiany marihuany na świecie

Są bardzo nietypowe i ich rośliny często nie przypominają konopi indyjskich, które zazwyczaj mają charakterystyczne liście i kwiaty. Jednak ich żeńskie krzewy obradzają w pełnowartościową i mocną marihuanę. W tym artykule zaprezentujemy te najbardziej nietypowe i najdziwniejsze odmiany konopi indyjskich.
Najdziwniejsze odmiany marihuany na świecie

W Polsce dostępne są nasiona marihuany wielu odmian, na które możemy sobie jedynie popatrzeć. Wszystko dlatego, że uprawa konopi indyjskich jest nielegalna. Są jednak wyjątkowo nietypowe odmiany tych roślin, które swoim wyglądem, a często zapachem prawie w ogóle nie przypominają konopi.

ABC czyli Australian Bastard Cannabis

Australian Bastard Cannabis (ABC) jak sama nazwa wskazuje to charakterystyczna odmiana marihuany dla Australii. Nazywana też Cannabis Australis jest z wyglądu bardzo niepozorna. Jej liście przypominają zioła ogrodowe, z których wyrasta roślina o strukturze krzewu. Odmiana została odkryta w latach 70 ubiegłego wieku.

Odmiana ABC wyróżnia się małymi i błyszczącymi liśćmi, które mają gładkie krawędzie. Osiągają długość ok. 5 cm i tworzą chaotyczne skupiska. Topy z kolei mają cytrusowy i korzenny aromat charakterystyczne dla Sativy.

Na temat dokładnego pochodzenia ABC jest niewiele informacji naukowych. Większość z nich to relacje plantatorów oraz doniesień, które pojawiają się w sieci. Pochodzą one między innymi od samozwańczego hodowcy konopi indyjskich i moderatora Oz-Stoner MongyMan’a.

Według niego ABC została po raz pierwszy odkryta przez parę jego znajomych. Po znalezieniu „zmutowanych konopi” w okolicach Sydney rozpoczęli oni ich uprawę, która w ciągu dosłownie kilku lat rozwinęła się na dużą skalę.

Marihuana o liściach przypominający nogi kaczki…

DucksFoot to również australijska odmiana konopi indyjskich. Ma specyficzne liście z błoniastymi połączeniami, a nie oddzielone tak jak w przypadku klasycznych odmian marihuany. Ich struktura bardzo przypomina nogi kaczki charakterystycznie połączone błonami.

To skutki dominacji Sativy. DucksFoot ma bardzo łagodny zapach, przez co rośliny nie przypominają wonią konopi indyjskich. Krzewy o „kaczych liściach” nadają się do dyskretnej hodowli w ogrodzie albo na balkonie.

DucksFoot ma bardzo wyrafinowany i niesamowity aromat i smak. Przebijają się w nim zapachy pieprzu i ziołowe. Odmiana ta ma pozytywne i relaksujące działanie. W tej chwili z kultowej odmiany DucksFoot są dostępne w sprzedaży pestki Frisian Duck i Frisian Dew – obydwie z liśćmi o strukturze kaczych nóg.

Freakshow – odmiana nieprzypominająca marihuany

Freakshow to również odmiana nie przypominająca wyglądem konopi indyjskich. Do złudzenia struktura tych roślin może kojarzyć się z nagietkiem albo kwiatami paproci. Już ich liście wyglądają niczym w kwiatach paproci albo w nagietku. Kompletnie nie przypominają konopi indyjskich i tak naprawdę zidentyfikowanie ich jako marihuany to zadanie dla botanika.

Feakshow powstała w 1971 roku. Jej odkrywcą jest 13 letni Jordan który zasadził konopie indyjskie z importu, między innymi z odmian konopi pochodzących z Kolumbii, Meksyku czy Afganistanu.

Cichociemny Dr Grinspoon?

Dr. Grinspoon jest bardzo wysoką i smukłą Sativą. Jego krzewy mają przewiewne pąki z drobnymi kielichami. Przypominają one owłosione i bogate w żywicę wieżyczki.

Odmiana nie przypomina swoim wyglądem klasycznych krzewów marihuany. Jedyne co może ją zdradzić to charakterystyczny dla konopi indyjskich zapach. Dr. Grinspoon ma długi okres kwitnienia (nawet do 95 dni) i skromne plony, ale za to silne psychodeliczne i podnoszące na duchu działanie.

Dowiedz się więcej o nasionach marihuany na www.nasionamarihuany.pl